• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський ввів санкції проти китайців, які намагаються прибрати до рук "Мотор Січ"

Реклама на dsnews.ua

Згідно з указом президента Володимира Зеленського України ввела санкції проти громадянина Китаю Ван Цзина і пов'язаних з ним компаній

Відповідний указ №29/2021 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 січня 2021 року був підписаний Зеленським 28 січня, інформує "ДС".

У додатках до указу повідомляється, що до списку санкцій включені громадянин Китаю Ван Цзин і пов'язані з ним компанії Beijing Xinwei Technology Group Co. Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd (обидві — Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг).

Санкції до них передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України. Серед інших обмежень — запобігання виведення капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на покупки підприємств на Україні.

У переліку санкцій також заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, в яких підсанкційні особи володіють понад 10%, і анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів або угод.

Відзначимо, що раніше в січні Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США додало китайську компанію Skyrizon в список військових кінцевих користувачів (MEU), які загрожують національній безпеці США, "за її здатність розробляти, виробляти або обслуговувати військові об'єкти, такі як двигуни для військових літаків ".

Нагадаємо, що в кінці листопада 2020 року Антимонопольний комітет України втретє повернув без розгляду заявку компанії Skyrizon — "дочки" китайської Beijing Xinwei Technology Group — і DCH Олександра Ярославського на покупку контрольного пакету акцій ПАТ "Мотор Січ", що займається в тому числі і виробництвом двигунів.

    Реклама на dsnews.ua