• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Зеленський закликав бути готовим до загострення на Донбасі

Президент Володимир Зеленський переконаний, що загроза військових провокацій з боку Росії залишається і загострення можна чекати в середині вересня

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави заявив в спільному інтервʼю Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Зеленський зазначив, що зараз Росія повільно відводить свої війська від кордону з Україною.

"Сьогодні ми, на превеликий жаль, маємо бути готовими до ускладнень у будь-який день. Я не вважаю, що це буде, але ймовірність провокацій є, зокрема в середині вересня, коли буде "Захід-2021" (спільні військові навчання Росії та Білорусі "Захід-2021")", — сказав Зеленський.

У той же час, на його думку, Росія не зацікавлена в повномасштабній війні, тому що розуміє, що Україна не відступить, піде до кінця, і це може вилитися в Третю світову війну.

Зеленський сподівається на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним для активізації мирних переговорів, хоча російська сторона затягує процес.

"Будемо сподіватися, що найближчим часом ми отримаємо адженду й терміни", — сказав український президент.

Як повідомляла "ДС", Україна ініціювала зустріч президентів України і Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна для того, щоб домогтися політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі. При цьому в Офісі президента України вказали на великі витрати РФ на війну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua