• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Зеленський закликав лідерів Центральної Азії не бути слабкими перед Путіним

Президент Володимир Зеленський розкритикував лідерів країн Центральної Азії за їх відмову брати участь у Глобальному саміті миру через страх перед Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Зеленський в інтерв'ю представникам центральноазіатських медіа, повідомляє "ДС".

"Ми робимо Саміт миру, робимо якісь кроки. Вони, як у маленької дитини – нестійкі, але важливо, щоб їх підтримували. Це правильні кроки, і вони точно вперед, точно до миру, не до війни. Ми запрошуємо всіх лідерів, які раніше за одним столом не сиділи, у кожного свої інтереси, хтось вводив санкції, хтось не вводив санкції, так само, як і лідерів Центральної Азії. Тут страшно?Тож страшно лише одне – що не буде Путіна. Чи може Путін через це танками поїхати на одну з країн Центральної Азії? Бояться втратити щось, бояться втратити стосунки із сьогоднішнім Кремлем", — сказав він.

Зеленський також закликав журналістів центральноазіатських ЗМІ уявити, що одна з їхніх країн перебуває в ситуації України і представити у такому разі ставлення до тих країн, які не підтримують.

"Уявіть собі, що ви наодинці у війні проти будь-якого агресора. Мені здається, це слабкість", — зазначив президент.

"Ми хотіли б, щоб лідери центральноазіатських країн були обов'язково, щоб вони підтримали саму подію. Я навіть не проти, якщо вони скажуть: "У нас своє бачення". Ну добре, своє – але скажи його", – додав Зеленський.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що президент Росії Володимир Путін намагається зірвати мирний саміт у Швейцарії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua