• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський запевнив, що посилення кордону України не вплине на поїздки білорусів

Президент України Володимир Зеленський заявив, що посилення охорони державного кордону з Білоруссю жодним чином не вплине на поїздки громадян цієї країни

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Його заяву опубліковано у Telegram-каналі, передає "ДС".

За словами Зеленського, посилення кордону є профілактичним заходом у боротьбі з міграційним викликом та загрозою.

"Сьогодні відбулось засідання РНБО. Першим питанням було посилення нашого державного кордону через ситуацію у Білорусі. Хочу зауважити – це жодним чином не вплине на перетин нашого кордону громадянами Білорусі. Мова лише про міграційні виклики та загрози. Наша держава готова до їх вирішення та подолання", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", вранці 8 листопада біля прикордонного переходу Брузги-Кузня М6 Гродно було помічено колону мігрантів, яка рухалася у бік кордону з Польщею. Її супроводжували озброєні співробітники прикордонного комітету Білорусі.

У Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність на кордоні із Білоруссю. Нині там чергують понад 12 тисяч солдатів.

Надвечір мігранти облаштували табір поряд із кордоном. У Польщі кажуть, що в безпосередній близькості від кордону може бути 2-3 тисячі осіб.

У МВС Білорусі заявили, що мігранти, які штурмували кордон із Польщею, не порушували законодавство.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що біженців, які намагалися порватись через кордон із ЄС, контролюють білоруські спецслужби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua