• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський запросив Байдена приїхати до України найближчими днями

Президент Володимир Зеленський у розмові з американським колегою Джо Байденом заявив, що українське керівництво розуміє ризики ситуації та країна готова захищатися. Він також запросив американського лідера відвідати Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави, повідомляє "ДС".

Зазначається, що лідери обговорили деескалацію ситуації навколо України та обмінялися наявною інформацією.

Зеленський наголосив, що українська сторона розуміє всі поточні ризики та готова до будь-якого розвитку ситуації.

"Зупинимо будь-яку ескалацію в бік України. Столиця України, Київ, інші міста нашої держави – Харків і Львів, Дніпро й Одеса – у безпеці та під надійним захистом", – наголосив глава держави.

Президент наголосив на кроках США та інших партнерів, які продовжують надавати нам дієву підтримку.

"Ми її відчуваємо. І розраховуємо, що вона, серед іншого, допоможе запобігти поширенню панічних настроїв", – сказав Зеленський.

Глава держави подякував Джозефу Байдену за непохитну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету та територіальної цілісності України та наголосив на важливості надання дієвих гарантій безпеки нашій країні.

"Ми готові обговорювати їх у різних форматах", — зазначив Зеленський, наголосивши, що не може бути безпеки в Європі без безпеки України.

Співрозмовники підтвердили єдність позицій щодо важливості продовження політико-дипломатичних зусиль з метою розблокування мирного процесу та відновлення стабільності. Президент наголосив, що Україна виступає виключно за мирне врегулювання конфлікту. Зеленський наголосив на важливості зусиль США щодо консолідації міжнародної підтримки України та високо оцінив активну взаємодію у сфері безпеки та оборони, що сприяє посиленню можливостей Збройних Сил України.

Лідери обговорили санкції проти Росії в разі ескалації агресії.

Під час розмови також йшлося про підвищення фінансової та енергетичної стабільності України на тлі поточних викликів.

Володимир Зеленський подякував Джозефу Байдену за підтримку та запросив його відвідати Україну з візитом: "Переконаний, що ваш приїзд до Києва в найближчі дні, що є вирішальними для стабілізації ситуації, буде потужним сигналом та сприятиме деескалації".

Як повідомляла "ДС", Адміністрація президента США оприлюднила короткий пресреліз щодо результатів переговорів. Повідомляється, що обговорювалося нарощування російських військ на кордоні України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua