• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський запровадив правовий режим для IT "Дія. City"

Президент Володимир Зеленський підписав базовий закон про спеціальний правовий режим для IT-галузі "Дія. City", який Верховна Рада ухвалила 15 липня 2021 року

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офіса президента, передає "ДС".

Підписаний закон - ключовий з трьох законопроєктів, з яких повинен складатися "Дія Сіті" — спеціальний правовий режим для IT-галузі.

"Закон покликаний створити сприятливі умови для ведення інноваційного бізнесу в Україні, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій і талановитих фахівців.

Для стимулювання розвитку цифрової економіки документ запроваджує правовий режим "Дія Сіті" та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування", — йдеться у повідомленні.

"Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування, які будуть визначені Податковим кодексом України. Відповідний законопроєкт наразі опрацьовується у Верховній Раді на виконання завдань, визначених в Указі президента № 371 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні", — пояснили в ОПУ.

Зазначається, що спеціальні умови оподаткування застосовуватимуться до компаній — резидентів "Дія Сіті".

При цьому, стати таким резидентом може юрособа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог.

Статус резидента "Дія Сіті" надає уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки. Закон визначає питання, пов’язані з набуттям та втратою цього статусу.

Правовий режим "Дія Сіті" встановлюється на строк не менш ніж 25 років з дня внесення до реєстру запису про її першого резидента.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім пункту 9 частини четвертої статті 5 (віднесення діяльності постачальника послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, до видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму "Дія Сіті").

Цей пункт набирає чинності через шість місяців з дня набрання чинності законом України, що визначає особливості правовідносин у сфері обігу віртуальних активів.

"Робимо все, щоб українські технологічні компанії і стартапи залишалися у своїй країні, мали доступ до ефективних інструментів для зростання і розвитку. А круті продуктові IT-компанії світу вибирали Україну як країну зі здоровою конкуренцією і крутими можливостями.

У свою чергу ми отримаємо за це інвестиції і плюс до економіки. За підрахунками, Дія City допоможе збільшити зростання до 10% частки IT-індустрії у ВВП України", — прокоментував підписання закону міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua