• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський затвердив Стратегію для свого представництва в Криму

Президент Володимир Зеленський затвердив Стратегію діяльності представництва глави держави в Криму, яка покликана посилити його інституційну спроможність та ефективність

Реклама на dsnews.ua

Стратегія затверджена указом № 160/2021 «Про пріоритетні напрями діяльності Представництва президента України в Автономній Республіці Крим», передає "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

Стратегія визначає пріоритетні напрямки роботи представництва президента в Криму в звʼязку з тимчасовою окупацією півострова Росією.

«Метою реалізації Стратегії є підвищення ефективності діяльності Представництва щодо сприяння додержанню прав і основоположних свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або переселилися з тимчасово окупованої території і проживають в інших регіонах України, зростанню та зміцненню рівня їх довіри до державних інституцій, виконанню заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності України, деокупацію і реінтеграцію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», — йдеться в документі.

Згідно зі Стратегією, представництво має брати участь в розробці пропозицій щодо формування та забезпечення реалізації державної політики щодо деокупації і реінтеграції Криму, захисту і підтримки громадян, які проживають на півострові, внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, позбавлених особистої свободи в звʼязку зі збройною агресією Росії, інформуванні міжнародних партнерів про факти порушень норм міжнародного гуманітарного права, а також прав і основних свобод людини.

Представництво також буде займатися розвитком ефективної взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу, громадськими обʼєднаннями та ініціативними групами, що представляють інтереси громадян України, які проживають в Криму, і внутрішньо переміщених осіб.

Стратегія передбачає участь Представництва в консолідації міжнародних зусиль для сприяння деокупації Криму, посилення тиску на Росію для відновлення територіальної цілісності України.

Крім того, Представництво має сприяти реалізації ефективної інформаційної політики та протидії дезінформації.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у України є інструменти, щоб змусити Росію вивести свої війська з окупованих Донбасу і Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua