• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Зеленський заявив, що Україні необхідно дати перспективу вступу до ЄС та НАТО у відповідь на дії Росії

Президент Володимир Зеленський вважає, що озвучення Заходом можливих дат нападу Росії не є реальною допомогою Україні

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив у виступі на Мюнхенській безпековій конференції, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Щоб дійсно допомогти Україні не треба постійно говорити про дати імовірного вторгнення. Ми будемо захищати свою землю і 16-го лютого, і 1-го березня, і 31-го грудня. Нам на багато більше потрібні інші дати", — заявив він, зазначивши, що чекає від Заходу рішень, які дозволять наблизити дати вступу України до Євросоюзу та НАТО.

У тому числі, на думку президента, ЄС має надати Україні офіційну перспективу вступу.

"8 років тому (під час Революції гідності, — "ДС") українці зробили свій вибір, багато хто віддав за нього життя. Невже через 8 років після цього — Україна має постійно закликати до визнання Європейської перспективи?", — поставив він риторичне запитання.

Зеленський нагадав, що РФ своєю агресією намагається зупинити рух України до ЄС, і поступки Росії тут неприпустимі.

"З 2014 року РФ переконує, що ми обрали помилковий шлях, що у Європі нас ніхто не чекає. Хіба не Європа має постійно говорити і доводити діями, що це неправда… Чому ми уникаємо цього питання? Хіба Україна не заслуговує на прямі чесні відповіді?"

Також Він закликав НАТО позначити можливі дати вступу до Альянсу.

"Нам кажуть — двері відкриті. Але поки що: стороннім вхід заборонено. Якщо не всі члени Альянсу хочуть нас бачити або всі члени Альянсу не хочуть нас бачити – скажіть чесно. Відкриті двері це добре, але нам потрібні відкриті відповіді, а не роками не закриті питання", — заявив президент

"Найкращий час (дати відповідь Україні, — "ДС") найближчий саміт у Мадриді", — додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше Зеленський зустрівся у Мюнхені із прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном і обговорив з ним безпеку України на тлі агресивних дій РФ.

Крім того, він заявив, що санкції проти Російської Федерації можуть допомогти мирному врегулюванню в питанні деескалації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua