• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський знову хоче попросити у НАТО неіснуючий перелік реформ для членства

Президент Володимир Зеленський в рамках візиту в Нью-Йорк для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН провів зустріч з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Глава держави подякував генсеку Північноатлантичного Альянсу за незмінну підтримку України з боку НАТО. Він наголосив на важливості подальшого збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі і заявив про готовність активно взаємодіяти.

Зеленський попросив Столтенберга сприяти звільненню майже 450 українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях Криму і Донбасу, а також в російських вʼязницях.

Президент підкреслив, що за останні два роки Україна практично завершила формування нової цілісної системи національної безпеки, яка повністю побудована відповідно до стандартів НАТО.

Зеленський повідомив Столтенбергу про хід виконання нашою країною річних національних програм під егідою Комісії Україна — НАТО. Він висловив надію, що країни — члени НАТО зможуть визначити для України вичерпний перелік реформ, відповідні критерії та "маркери", виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з Альянсом.

Була обговорена взаємодія України з НАТО з використанням статусу партнера з розширеними можливостями.

Нагадаємо, 7 липня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

У НАТО заявили, що немає чіткого переліку критеріїв, після виконання яких надається ПДЧ або членство. І проведення одних реформ мало. Для надання членства або ПДЧ необхідне політичне рішення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua