• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

"Живий щит": росіяни під час атак прикриваються полоненими воїнами ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)

Під Роботиним Запорізької області російські військові під час атаки на позиції Сил оборони прикривалися полоненими українськими захисниками

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відео с дронів, яке надали бійці одного із підрозділів ЗСУ, що воює на Запорізькому напрямку, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Ролик знято в одній з посадок поблизу Роботиного Запорізької області. На відео видно, як група військових армії РФ, тримаючи автомати готовими до бою, йде в напрямку українських позицій. Попереду них йдуть беззбройні люди, які тримають руки піднятими догори.

Із наближенням камери оператора дрона можна визначити, що беззбройних троє – і всі вони вдягені у форму, що відрізняється від форми людей зі зброєю – ймовірно, однострої ЗСУ.

Видно, що періодично російські військові стріляють із автоматів у бік український позицій. Один із російських солдатів фізично прикривається українським, тримаючи його однією рукою за плече – а в іншій тримаючи автомат. Іще один військовий армії РФ за кілька секунд кидає якийсь предмет у бік українських позицій – імовірно, гранату.

За словами українських захисників, які надали це відео, це так звана "розвідка боєм" для виявлення вогневих засобів на позиціях ЗСУ. Для того, щоби убезпечитися від вогню Сил оборони, російські солдати вирішили прикритися військовополоненими.

За кілька секунд завʼязується бій – поблизу групи солдатів РФ та беззбройних вибухає, з великою ймовірністю, граната. Потім Сили оборони відкривають по групі вогонь зі стрілецької зброї – російські військові присідають, але продовжують йти вперед під прикриттям полонених.

Російські солдати доходять до ям, кущів та пагорбів, куди ховаються від вогню ЗСУ. В цей час один із полонених стоїть попереду них на колінах, обличчям до напрямку атаки солдатів РФ.

Іще за кілька секунд російський військовий стріляє з автомата в напрямку одного з полонених, після чого група беззбройних збирається в одному місці на відкритому просторі. Вони починають бігти в в протилежному від позицій ЗСУ напрямку – за ними йдуть російські солдати, тримаючи направленими на них дула автоматів. Один із полонених починає швидко бігти, відриваючись від групи російських військових. Солдат армії РФ робить постріл із автомату в його бік.

За кілька секунд російський солдат робить іще один постріл в напрямку беззбройних, які тікають від позицій ЗСУ – і камера відʼїджає. За кілька секунд, коли оператор безпілотника знову наводить зум, тіло бійця у формі ЗСУ вже лежить на землі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua