• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Жумаділов зачищає ринок їжі для ЗСУ під великі роздрібні торговельні мережі, — екснардеп

Міноборони оголосило мільярдні тендери з новими кваліфікаційними умовами для постачальників, зазначає народний депутат попередніх скликань Борислав Береза. Умови виписані таким чином, що виконати їх можуть виключно великі роздрібні торговельні мережі. Цим мережам можливість заробити надає голова ДП "Державний оператор тилу" Арсен Жумаділов

Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у Facebook, передає "ДС".

"Ціна питання – 11 мільярдів на рік", – акцентує екснардеп.  

"Виписані не лише відверто дискримінаційні умови для бізнесу, який вже має досвід і налагодженні логістичні ланцюжки по всій країні. Майбутнім переможцям агенція Жумаділова дає можливість… заробити на 30% більше, адже під нових переможців ціна послуги з харчування солдата зростає з 107 гривень до 137. Плюс ціна доставки, яку тепер теж має сплачувати держава. А раніше це був обов’язок постачальника. Більше 30 мільйонів на день на рівному місті – непогана корупційна рента", – констатує Береза.

Крім того, продовжує він, прописана й ціла низка вимог, які може виконати лише коло обраних. Наприклад, потенційний постачальник повинен мати 25 складських приміщень в одному регіоні. При цьому юридична адреса військової частини, для якої замовляється їжа, частіше за все не співпадає з реальним місцем перебування бійців. 

"Виходить так, що власник 25 сараїв у Київський області може постачати товари до Харкова. А власник кількох складів по 2 тисячі квадратних метрів у Харківській області – вже ні (…). Також вимагається "надання витягу з облікової системи, який містить не менше 400 різних номенклатурних позицій продуктів харчування" (…). Крім того, у Міноборони тепер вимагають "документальне підтвердження використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів", – повідомляє колишній депутат. 

На додачу до сказаного, потенційні постачальники можуть отримати аванс, скажімо, у 50% відсотків (наприклад, 1,5 мільярди від тримільярдного тендеру), і зникнути з отриманим мільярдним "кредитом". Адже тепер керівництво Міноборони вирішило прибрати норму про обов’язкову компенсацію вартості непоставленого товару. 

"Навмисне викидання з ринку існуючих постачальників під заздалегідь визначених переможців – це не тільки очевидна корупційна ознака. Це ще й може просто завалити систему забезпечення бійців харчуванням. У мене відчуття, що зараз все створено саме під якусь окрему мережу", – пише Береза. 

    Реклама на dsnews.ua