• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Журналіст Бутусов пішов з посади радника міністра оборони: Реформ немає, одна показуха

Головний редактор сайту Цензор.нет Юрій Бутусова прийняв рішення про складання повноважень радника міністра оборони на громадських засадах

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов
Реклама на dsnews.ua

Про це журналіст повідомив на своїй сторінці в Facebook, інформує "ДС".

"Прийняв рішення скласти повноваження радника на громадських засадах міністра оборони України Андрія Тарана... Моє бачення військової реформи сьогодні не може бути реалізовано", — написав Бутусов.

При цьому він назвав кілька причин свого звільнення.

В першу чергу Бутусов зазначив, що загроза повномасштабної російської агресії розкрила грубі провали й недоліки в роботі Міністерства оборони.

"Однак проблеми армії не аналізуються і підміняються показухою", — заявив журналіст.

При цьому, за його словами, міністр оборони не реагує навіть на ті елементарні проблеми, про які публічно заявляє комітет з оборони ВР, такі як харчування, споруда арсеналів, Держоборонзамовлення, кризове становище з боєприпасами.

"А тим часом злодійство в армії на паливі, закупівлі, ремонтах залишається масовим явищем. Ніхто не несе відповідальності", — додав Бутусов.

Також журналіст підкреслив, що в державі відсутня централізована оборонна політика, тому навіть ті проблеми, які Міністерство оборони намагається об'єктивно вирішити — такі, як територіальна оборона, впровадження автоматизованих систем управління, блокуються через відсутність координації на вищому рівні.

"У розпал війни провалене Держоборонзамовлення 2020 року, і зараз також зривається Держоборонзамовлення 2021-го року, остаточний річний план в кінці травня не переданий виконавцям. Військово-політичне керівництво не планує якісних реформ в армії. Нові документи оборонної політики, зокрема, Стратегія військової безпеки, не спрямовані на зміну ситуації. можна миритися з деякими проблемами, але не можна миритися з небажанням їх вирішувати", — заявив він.

Крім того, Бутусов зазначив, що справа про провал спецоперації із захоплення російських терористів "вагнеровцев" не розслідується вже 8 місяців.

"Верховна Рада блокує створення слідчої комісії. У 2020-му році відбулося сім провалів спецоперацій ГУР МО, в результаті значна кількість людей захоплено противником, є, на жаль, і втрати, загиблі через когось люди, розкриті ключові напрямки роботи проти РФ. Однак Міноборони ігнорує довгу низку цих провалів, хоча причина очевидна — зрада", — розповів він.

Як повідомляла "ДС", в грудні 2020 року Міністерство оборони України запропонувало журналісту Юрію Бутусову зайняти одну з посад у відомстві.

Журналіст погодився і оприлюднив програму дій.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua