• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Журналісти проєкту Pandora Papers назвали українців, які приховують активи у Британії через офшори

Проєкт Pandora Papers ідентифікував щонайменше 681 раніше анонімних власників елітної нерухомості у Великій Британії, яким належить понад півтори тисячі об’єктів на загальну суму понад 5,5 млрд доларів

Проєкт ідентифікував майже 700 раніше анонімних власників елітної нерухомості
Проєкт ідентифікував майже 700 раніше анонімних власників елітної нерухомості
Реклама на dsnews.ua

У списку — понад 10 українців, йдеться у новому фільмі-розслідуванні "Слідства.Інфо" "Офшор 95", передає "ДС".

Згідно з даними Pandora Papers, вони приховують свої активи у Великій Британії через офшорні компанії, зареєстровані в таких юрисдикціях як Беліз та Британські Віргінські острови, які не розкривають кінцевих власників бізнесу.

Зокрема у переліку українців із британською нерухомістю — колишній співвласник "ПриватБанку" Геннадій Боголюбов. Pandora Papers свідчить про його причетність до щонайменше дев’яти об’єктів нерухомості у Великобританії.

Майном у центрі Лондона володіє й український бізнесмен, колишній співвласник "Укрсиббанку" Олександр Ярославський, а також бізнес-партнер Дмитра Фірташа — Ігор Воронін.

На дочку колишнього голови ЦВК і нардепа Сергія Ківалова, Тетяну, записано відразу п’ять об’єктів нерухомості у Лондоні. Ціна трьох з них складала щонайменше 13,5 млн доларів. Вся нерухомість придбана через офшорні компанії, зареєстровані у Британських Віргінських островах, та протягом 1999-2003 років. У цей час Ківалов мав мандат народного депутата України.

Проєкт Pandora Papers об'єднує понад 600 журналістів з усього світу. Вони протягом року досліджували 11,9 млн офшорних документів, які стали публічними після витоку.

Як писала "ДС", журналісти-розслідувачі встановили, що під час переходу студії "Квартал 95" на телеканал українського олігарха Ігоря Коломойського у 2012 році успішний шоумен Володимир Зеленський та його найближче оточення створили мережу офшорних компаній, яка нині володіє елітною нерухомістю у Лондоні на мільйони доларів США.

Через мережу пов’язаних із президентом офшорних компаній двоє близьких соратників Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні — перший помічник президента Сергій Шефір та колишній бізнес-партнер Зеленського, сценарист та режисер фільмів та серіалів "Студії Квартал 95" Андрій Яковлєв.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua