• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

ЗМІ: Британські фірми Андрія Шевченка мають зв’язки з компаніями, що засвітились в схемах росіян

Деякі з бізнес-партнерів Андрія Шевченка перебувають в Україні під спеціальними економічними санкціями

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На тлі скандалу з виявлення у колишнього українського футболіста Андрія Шевченка бізнес-звязків з кремлівським олігархом Романом Абрамовичем навіть після початку війни в Україні, Шевченко вийшов з однієї з компаній росіянина. Однак наразі амбасадор президентського проєкту UNINED24 все одно продовжує зберігати зв’язки з сумнівними компаніями та особами, які помічені у різних російських фінансових аферах. А окремі з бізнес-партнерів Шевченка навіть перебувають в Україні під спеціальними економічними санкціями. Про це свідчать дані публічного реєстру Gov.uk та відповідний наказ Міністерства економіки. 

Андрію Шевченку, за даними британського реєстру Gov.uk, належить компанія SHEVA LIMITED (05864366), серед чинних учасників якої вказана інша компанія – REGENT PREMIUM SECRETARY LTD (04007409). 

Лімітед REGENT PREMIUM SECRETARY LTD паралельно є засновником компанії MARBLE & MINERAL INTERNATIONAL LIMITED (04218243). Її діяльність вочевидь, судячи, з назви, може бути пов’язана з мінералами та мармуром, а відповідно, і з їх видобутком. Серед власників MARBLE & MINERAL INTERNATIONAL LIMITED вказана особа на ім’я Стефан Джон Келлі (KELLY, Stephen John). Цей чоловік співвласник ще низки британських компаній. Й серед них, наприклад, DIAROS TRADING LIMITED. І саме стосовно неї та самого Стефана Джона Келлі в Україні застосовані спеціальні санкції – індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності.

Дата народження Джона Стефана Келлі, позначена у реєстрах в компанії DIAROS TRADING LIMITED та в компанії MARBLE & MINERAL INTERNATIONAL LIMITED – ідентична. 

Крім того, пан Келлі також був учасником компанії HIGHCHARM PROPERTIES LIMITED (02771653) спільно з особою на ім'я Джуліан Річард Бердслі (BEARDSLEY, Julian Richard). І вже ця постать виявилося фігурантом гучного російсько-румунського скандалу, коли РФ намагалася побудувати на території Румунії авіаційний завод та аеропорт вартістю 250 млрд євро. Гроші як раз мали перекидати через фінансову платформу, зареєстровану в Британії на пана Бердслі, але зрештою угода зірвалася через фінансові махінації росіян, пише Euractiv.

Однак не лише ниточки від Джуліана Річарда Бердслі ведуть до російського владно-олігархічного коріння. Пан Келлі, який фактично через дві фірми пов’язаний з іменною компанією самого Андрія Шевченка, як виявилося, теж є фігурантом фінансових скандалів, які так чи інакше пов’язані з російською юрисдикцією. Зокрема, одна з фірм пана Келлі (Boily Systems Limited), що зареєстрована на Віргінських островах була звинувачена у розкраданні міжнародного банку HSBC і фонду Hermitage. 

Йшлося про крадіжку трьох фірм вартістю 5,4 млрд рублів. Верховний суд Британських Віргінських островів в цій страві виніс заборону на дії Boily Systems Limited. "Суд захистив банк HSBC від російських шахраїв", – писав тоді банківський портал Росії "Banki". Але зовсім згодом російський 10-й апеляційний арбітражний суд став вже на бік "Boily", відмовивши "Hermitage" у праві на повернення втрачених активів та коштів.

Досліджувати зв’язки цілої купи британських компаній, засвіченій у засновниках фірми Шевченка можна ще довго. Там буквально сотні переплетінь різних прізвищ та компаній, які своєю чергою, пов’язані с десятками інших офшорних бізнесів. 

 Від Андрія Шевченка пояснень щодо таких сумнівних та глибоко конспірологічних зв’язків з особами, які явно залучені в ігрищах кремлівського олігархату, до цього часу жодного разу не було.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua