• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

ЗМІ: Членкиня НКРЕКП Бабій отримала посаду незаконно, однак суд досі не поставив крапку у справі

Ольга Бабій продовжує працювати членом НКРЕКП та, згідно з оприлюдненою її декларацією, отримує за це заробітну плату у розмірі понад 2,7 млн грн

Реклама на dsnews.ua

Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій, яка протягом свого професійного шляху була тісно пов'язана з бізнес-структурами проросійського депутата від ОПЗЖ Юрія Бойка, у листопаді 2020 року уникла звільнення з посади члена Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це свідчіть відповідне повідомлення вже ліквідованого в Україні Окружного адмінсуду Києва.

Так, як йшлося у повідомленні суду, суд мав винести рішення стосовно визнання бездіяльності уряду протиправним, в контексті, "не видання розпорядження про звільнення Ольги Бабій з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

Також йшлося про зобов'язання КМУ видати розпорядження "про звільнення Ольги Бабій з відповідної посади".

Наразі інформація про вказане провадження та результати, власне, його розгляду не доступні, оскільки сам ОАСК був ліквідований, і сайт суду більше не працює.

Підставою для звільнення Ольги Бабій з посади в НКРЕКП тоді, як йдеться у запиті депутата Михайла Волинця, було незаконне її призначення. Зокрема, Бабій призначалася у Нацкомісію указом президента, однак це "не передбачено законодавством України".

"…діючим законодавством України також не передбачено право Президента України призначати членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – 2 НКРЕКП) у зв’язку з тим, що рішенням Конституційного Суду України від 13 червня 2019 року №5-р/2019 було також встановлено, що у Президента України немає конституційних повноважень призначати членів НКРЕКП", - йшлося в документі.

Наразі Бабій продовжує працювати членом НКРЕКП та, згідно з оприлюдненою її декларацією, отримує за це заробітну плату у розмірі понад 2,7 млн грн (або приблизно по 225 тис. грн на міс. ).

Через аномальні статки та виписування собі високих премій ще й в умовах конфлікту інтересів Бабій вже потрапляла в поле зору НАЗК.

"Національне агентство у межах повноважень та прав, визначених ст. 11, 12 Закону України "Про запобігання корупції" (далі – Закон) встановило вчинення посадовими особами НКРЕКП адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). Так, Голова НКРЕКП Тарасюк В.В. та її члени Бабій О.А., Кайдаш Р.Ю., Магда О.І., Коваленко Д.В. під час засідань комісії, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, голосували за ухвалення рішень НКРЕКП про встановлення собі премій", – констатували тоді в НАЗК.

Наразі до складу НКРЕКП має увійти ще три нові члени. Профільний комітет ВР, зокрема, погодив кандидатури Сергія Єрмілова, Юлії Підкоморної та Олексія Костромова. Водночас питання по законності призначення діючих членів Регулятора й Бабій, зокрема, й досі залишається відкритим.

Нагадаємо, до призначення в НКРЕКП, а також уже під час роботи в Комісії, Бабій здійснювала керівництво компанією "Білоцерківвода", що належить одіозному проросійському політику Юрію Бойко.

Також нагадаємо, що за сприяння Бабій, з-під передбачених законом штрафів та санкцій були виведені структури ДТЕК Ріната Ахметова, що "порушували права споживачів".

    Реклама на dsnews.ua