• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ЗМІ назвали п'ять кандидатів на посаду міністра енергетики України

На посаду міністра енергетики нині претендують 5 осіб. Більшість із них були кандидатами на цю посаду ще в 2020 році

Міненерго
Міненерго
Реклама на dsnews.ua

Про це LB.ua повідомили джерела у владних колах, передає "ДС".

Перший імовірний претендент – Ольга Бєлькова, колишня народна депутатка. У минулому – заступниця голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. З червня 2020 року очолює міжнародний напрямок компанії "Оператор ГТС України". Бєлькова відмовилася від коментарів на тему можливого призначення міністром.

Наступний гіпотетичний кандидат – Андрій Фаворов – з кінця 2018 року по квітень 2020 року очолював газовий бізнес НАК "Нафтогаз України". Фактично він замінив у компанії Юрія Вітренка, якого у травні 2020 року було звільнено за скороченням штатів. Він теж відмовився від коментаря. 

Третій – Максим Немчинов – чинний заступник міністра енергетики, відповідає за нафтогазовий напрямок.

Четвертий – Юрій Гнатюк – директор ДП "Енергоринок".

І Немчинов, і Гнатюк у коментарі журналістам сказали, що предметної розмови з приводу можливості призначення на пост міністра з ними не було, але в принципі вони відкриті до діалогу на цю тему.

Пʼятий – Олег Семінський – народний депутат ("Слуга народу"), заступник голови комітету з енергетики та ЖКГ. Також відмовився від коментаря на цю тему.

Як повідомляла "ДС", ввечері 7 квітня деякі ЗМІ із посиланням на власні джерела повідомили, що Юрій Вітренко написав заяву про звільнення. Зазначалося, що він вивіз особисті речі з міністерства ще два тижні тому. Однак уранці 8 квітня Вітренко сказав, що повернувся до України з відрядження в Катарі, і запевнив, що продовжує працювати на посаді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua