• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

ЗМІ розкрили плани українських військових щодо звільнення Херсонської області

Українські військові мають намір звільнити окуповану частину Херсонської області до кінця поточного року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли телеканалу CNN високопосадовці України та США, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

За словами високопоставленого американського чиновника, США спостерігали, як українські сили досягли певного успіху в атаці на російські лінії поставки з наміром відрізати та ізолювати російські війська, які зараз дислокуються на захід від річки Дніпро.

За словами українських чиновників, Україна ставить за мету відвоювати всю територію на північ чи захід від Дніпра, включаючи не лише місто Херсон, а й Нову Каховку, місце розташування важливої гідроелектростанції, а також канал, що постачає до Криму воду.

Офіційні особи США заявили, що українські війська посилили атаки на Сході України, щоб завадити Росії перекинути сили на південь, щоб спробувати відобразити там український контрнаступ.

Зокрема, останніми днями українські сили просунулися на південь від Харкова і відбили у ворога кілька сіл та міст.

Наступ на півдні широкомасштабний — понад 160 км, щоб не дати російським підрозділам зосередитися на одній точці.

Крім того, на окупованих територіях почастішали операції у тилу ворога та напади на колаборантів.

Офіційні особи США визнають, що українська мета повернути Херсон до кінця 2022 року амбітна, але залишається можливою, якщо Україна продовжить досягати прогресу у своїх поточних операціях.

У нарощуванні нинішнього українського контрнаступу США закликали Київ обмежити операцію як за її цілями, так і за її географією, щоб уникнути надмірного розтягування та застрягання на кількох фронтах.

За словами джерел, ці дискусії передбачали участь в аналітичних навчаннях, які мали допомогти українським силам зрозуміти, які рівні сил їм потрібно буде зібрати, щоб досягти успіху в різних сценаріях.

Представники США та України повідомили, що спочатку українці розглядали можливість ширшого контрнаступу, але потім звузили свою місію на Херсонський напрямок.

Як повідомляла "ДС", 4 вересня Сили оборони України звільнили селище міського типу Високопілля Херсонської області.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua