• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

ЗМІ: Суд арештував майно та рахунки сім'ї Гринкевичів за підозрою в розкраданні понад мільярда гривень у ЗСУ

Суд за клопотанням ДБР арештував майно сім’ї та підконтрольних кампаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який був одним із найбільших постачальників Міністерства оборони. Його підозрюють у корупції та розкраданні понад мільярда гривень

Сім'я Гринкевичів
Сім'я Гринкевичів
Реклама на dsnews.ua

Про це "Бабелю" повідомили джерела в правоохоронних органах, передає "ДС".

Аби відшкодувати, завдані державі збитки, майно бізнесу арештували. Ідеться про нерухомо майно, автівки преміум класу, які перебувають у власності сім’ї бізнесмена, а також майно та рахунки підконтрольних йому компаній.

Експерти встановили, що вся поставлена продукція компаніями бізнесмена на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання.

Зазначимо, Державне бюро розслідувань (ДБР) кілька місяців тому порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці також виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за семи договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобовʼязань. Також, встановлено, що вісім договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Крім того, аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ.

Наразі перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками сума збитків може сягати більше мільярда гривень.

29 грудня 2023 року Гринкевич намагався дати хабар слідчому Бюро у розмірі $500 тисяч.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua