• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

ЗМІ: у справі Філатова-Микитася юристи знайшли нестиковки

В одній із програм юристи Андрій Вігиринський та Геннадій Дубов звернули увагу на суперечливі факти у резонансній справі про хабар мера Дніпра Бориса Філатова. Нагадаємо, це одна з найгучніших справ 2022 року

Реклама на dsnews.ua

У жовтні минулого року мер Дніпра Борис Філатов озвучив інформацію про те, що нардеп VIII скликання Максим Микитась пропонував йому хабар у розмірі 22 млн євро за можливість будувати метро в місті. Однак при детальному аналізі матеріалів у справі виявились незвичайні факти, пише gazeta.ua.

Геннадій Дубов акцентував увагу на тому, що детектив НАБУ "випадковим чином" опинився у Дніпрі та прийняв усну заяву Філатова та протокол, а справа була зареєстрована вже у Києві.

Юристи помітили ще одну деталь: суд призначив заставу у розмірі 260 млн грн. Це на 60 млн більше, ніж просили детективи НАБУ. Обґрунтуванням такої застави для суду стала "гіпотетична участь Микитася у неправомірних діях". Не доказова база, а "гіпотетична участь", пише видання. Доволі незвичайно для такої справи, адже під формулювання "гіпотетична участь" можна підвести будь-якого громадянина України.

Андрій Вігиринський зазначив ще один факт: що суд, виносячи рішення про заставу, керувався оцінкою моральних якостей обвинуваченого. За словами журналістів, якщо висловлюватись простою мовою, те, що Микитась колись був депутатом, дозволило суду припустити, що він — не дуже хороша людина. А це вже ставить під сумнів базове поняття презумпції невинності — один із основоположних принципів судочинства, який полягає в тому, що особа вважається невинною, поки її провина в скоєному злочині не буде доведена в порядку, передбаченому законом, і встановлена вироком суду, який набув чинності.

У ЗМІ звертають увагу, що у справі Микитася – Філатова ще багато "білих плям". Фактом залишається те, що чим більше у справі припущень, тим простіше захист вигратиме його в суді, вказують журналісти.

Борису Філатову не звикати змагатися із серйозним опонентом. Автори матеріалу нагадали, що одного разу меру Дніпра навіть вдалося виграти суперечку з президентом Володимиром Зеленським про ремонт мосту. У цій суперечці суд став на бік Філатова.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua