• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зникла дисертація Медведчука рясніє патріотичними та проукраїнськими тезами, - дослідження

Один з лідерів "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук, якого підозрюють у державній зраді, у своїй дисертації на здобуття докторського ступеня у 1997 році з позиції українського державника-патріота намагався обґрунтувати необхідність пошуку національної ідеї

Реклама на dsnews.ua

Сама дисертація зникла з відкритих джерел, однак журналістам вдалося ознайомитися з монографію, написаною на її основі, інформує "ДС".

Як пише Рух ЧЕСНО, монографію, видану до 25-річчя Конституції України, вдалося знайти у домашній бібліотеці випускника Києво-Могилянської академії та одного з українських адвокатів.

Монографія вийшла у світ відразу після захисту Медведчуком наукової роботи на звання доктора юридичних наук у 1997 році у видавництві "Україна" тиражем у 3 000 екземплярів. Вона називалася "Сучасна українська національна ідея і питання державотворення". У ній автор з позиції українського державника-патріота обґрунтовує необхідність пошуку національної ідеї та її засади.

"Коли читаєш монографію, то складається враження, що це праця ледь не українського патріота-державника, який оперує пафосними епітетами, порівнює теоретичні концепції і шукає найкращий варіант для національної ідеї України… Здається, що у видавництві випадково переплутали авторів або сам Медведчук не читав тексту своєї наукової роботи. Вона зовсім не відповідає політичній карʼєрі, вчинкам та позиції проросійського політика", — йдеться в огляді монографії, який підготували парламентський аналітик Руху ЧЕСНО Олександр Саліженко й журналіст ЧЕСНО Сергій Огородник. 

Примітно, що Медведчук апелює до творів українських письменників Олеся Гончара, Івана Дзюби, Ліни Костенко "та інших відомих митців", пояснюючи, що духовне життя в Україні за змістом і суттю не вкладалося в шаблони "московських кремлівських стандартів".

"При цьому, згадуючи дисидента Івана Дзюбу, Медведчук скромно замовчує прізвище Василя Стуса, адвокатом якого був і проти волі підсудного визнав його провину", — зазначають оглядачі.

Медведчук зразка 1997 року обґрунтовує логічність занепаду СРСР, критикує радянську економічну модель, мілітаризацію економіки і тішиться, що розпад СРСР для України в цілому відбувся мирно. 

Однією з причин економічної кризи в Україні Медведчук називає зовнішню - "великодержавні амбіції російських правителів", тобто по суті — "руку Москви". 

"За радянських часів, наприклад, багато було розмов про народовладдя, участь народу в управлінні справами держави та суспільства. Насправді ж усі ці гасла мали штучний характер і не знаходили свого втілення у суспільному житті […] Найбільш відомим для нас був "Моральний кодекс будівника комунізму", складений у "розвиненому соціалістичному суспільстві", який поряд з іншим встановлював і дійсно високі загальнолюдські моральні норми. На жаль, вони були лише пропагандистським гаслом, бо саме ті, хто цей кодекс проголошував, аж ніяк з його настановами та вимогами не рахувалися", — завзято писав Медведчук, який згодом став кумом російського президента Путіна.

Крім того, Медведчук у своїй науковій роботі стає на захист української мови: "У народі, передусім серед сільського населення, українська мова завжди була основною; по-друге, навіть за радянських часів найбільш рішучі представники української інтелігенції, у тому числі й відомі політичні діячі, постійно робили спроби розширити застосування української мови у суспільному житті. Одне слово, боротьба за мову йшла весь час, і це робить честь представникам української інтелігенції".

Також Медведчук, який свого часу, як вважається, запровадив "темники" для ЗМІ, у своїй монографії виступає за вільний обмін думками в суспільстві.

"В авторів дослідження монографії Медведчука виникли сумніви щодо того, що він був автором усього її тексту, бо перші три глави мають вигляд скомпільованого тексту, а четвертий розділ написаний більш цілісно. Останній розділ більшою мірою стосується не національної ідеї, а принципів державотворення й розподілу гілок влади в тогочасній Україні. Автор постійно апелює до класиків, але більшість таких посилань у монографії зроблені не на першоджерела, а на хрестоматії та статті в енциклопедії", — резюмували оглядачі ЧЕСНО.

Як відомо, російський президент Володимир Путін неодноразово називав свого кума Медведчука "українським націоналістом". Мабуть, свого часу він ознайомився з його дисертацію.

Нагадаємо, 9 липня Печерський районний суд Києва продовжив до 7 вересня міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту одному з лідерів "Опозиційної платформи — За життя" Віктору Медведчуку.

Як писала "ДС", 13 травня Печерський райсуд Києва обрав міру запобіжного заходу одному з лідерів ОПЗЖ, куму російського президента Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту протягом двох місяців. Офіс генерального прокурора просив для проросійського політика, підозрюваного у державній зраді, арешт з альтернативою застави в 300 млн гривень.

В середині червня Медведчук подав скаргу до Європейського суду з прав людини у звʼязку з "незаконними діями української влади".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua