• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

ЗСУ озброїли польовими гарматами БС-3

Українські артилеристи використовують БС-3 для знищення вогневих засобів і живої сили російських окупантів осколково-фугасними снарядами

Гармата
Гармата
Реклама на dsnews.ua

Артилеристи Сил оборони України отримали на озброєння 100 мм гармати БС-3, пише "ДС" з посиланням на "Мілітарний".

Цю зброю застосовували ще у Другій світовій війні. Фото українських військових з цією гарматою опублікували у соцмережах.

Польова гармата БС-3 призначається для ураження бронетехніки, знищення живої сили і вогневих засобів противника в укриттях і на відкритій місцевості. Гармата калібру 100 мм може вести вогонь з закритих позицій.

Вірогідно, Україна отримала ці артилерійські системи у межах військової допомоги. Однак, наразі невідомо звідки саме могли надійти ці гармати.

БС-3 виготовлялась у 1944-1951 роках, всього було випущено 3 816 таких артилерійських систем.

Причіпна гармата має заявлену максимальну дальність стрільби до 20,6 км, максимальний темп стрільби – до 8-10 пострілів на хвилину (практичний 4-5), бойова маса артсистеми – 3650 кг. Обслуговування гармати по штату здійснюють 6 військовослужбовців.

Українські артилеристи використовують БС-3 для знищення вогневих засобів і живої сили російських окупантів осколково-фугасними снарядами. Ймовірно, гармату також можна застосовувати для контрбатарейної боротьби.

Раніше кадри навчальних стрільб з причіпних 100 мм гармат БС-3 опублікували українські прикордонники. До навчальних стрільб було залучено декілька гармат, що свідчить про надходження цих артилерійських систем у певній кількості, а не в одиничних екземплярах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua