• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

ЗСУ заважають російським окупантам встановити контроль над морем, – британська розвідка

Українські засоби берегової оборони "значною мірою" нейтралізували здатність Росії встановити контроль над морем та розмістити морські сили у північно-західній частині акваторії Чорного моря

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки, повідомляє "ДС".

"Це завадило Росії втілити у життя початковий оперативний план вторгнення, який передбачав постійну загрозу з моря для Одеської області", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, вважають у розвідці Великобританії, знищення російського судна, яке виконувало місію поповнення запасів, свідчить про труднощі, з якими стикається РФ, намагаючись підтримати свої сили на острові Зміїний. Наголошується, що метою української атаки 17 червня "майже напевно" був російський військовий буксир "Василь Бех".

Посилаючись на заяви України, британська розвідка пише про перше успішне застосування наданих Заходом протикорабельних ракет Harpoon для поразки російського флоту.

"Буксир став останнім на сьогодні російським судном, яке було пошкоджене або знищене Україною в ході конфлікту, як і крейсер "Москва", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за інформацією джерел, напередодні Збройні сили України завдали удару по бурових установках привласненого Росією "Чорноморнафтогазу", які ще називають "вишками Бойка".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua