• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Топ-25 найуспішніших жінок українського бізнесу 2020

Представляємо топ-25 найуспішніших жінок українського бізнесу, які зуміли домогтися в своїй справі видатних результатів

Рейтинг найуспішніших жінок українського бізнесу
Рейтинг найуспішніших жінок українського бізнесу
Реклама на dsnews.ua

2020-й надовго залишиться в новітній історії України як драматичний рік, що випробовував на міцність і країну, і її громадян, і суспільство, і, звичайно, бізнес. Щоб зберегти свою справу і продовжити розвиток, довелося не тільки докласти масу зусиль, а й проявити фантазію, творчу кмітливість, підтримувати і підбадьорювати, нарешті просто надихати і вести за собою.

І виявилося, що жінки в українському бізнесі в важкий момент здатні впоратися з поставленими завданнями не просто не гірше, а навіть краще, ніж більшість чоловіків. Жінки в критичних для бізнесу умовах змогли оптимально перебудувати ведення справ, визначитися з пріоритетами, врахувати проблеми, страхи і потреби співробітників і, як результат, зберегти свої команди.

2020 р. дуже багатьох змусив поміняти свої плани. Змінилися також цілі і завдання бізнесу як такого: він став більш людяним, зросла значимість програм корпоративної соціальної відповідальності, а також дбайливого ставлення до співробітників. А це як раз ті сфери, в яких жінки виявляють себе найкраще.

У цьому номері «ВД» ми представляємо топ-25 найуспішніших жінок українського бізнесу, які зуміли домогтися в своїй справі видатних результатів. Ми постаралися представити в рейтингу максимально широкий галузевий спектр бізнесу. Також, складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити позитивні результати, досягнуті під чуйним жіночим керівництвом.

Тетяна Андріанова, СЕО «Октава Капітал»

Тетяна Андріанова
Тетяна Андріанова

Тетяна також є головою комітету корпоративної безпеки групи компаній «Октава», гендиректором Nota Group, членом правління Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України, координатором Women in Security при ASIS Ukraine, адвокатом.

Реклама на dsnews.ua

Тетяна — провідний юрист в області корпоративного управління і відомий експерт в сфері корпоративної безпеки. Має великий досвід в розробці стратегій захисту майнових інтересів власників бізнесу, роботі з ризиками і недопущення внутрішніх і зовнішніх загроз, веденні складних переговорів і вирішенні корпоративних конфліктів.

Одним з важливих досягнень Тетяни є побудова нової моделі корпоративного управління в групі компаній «Октава», де була запроваджена система корпоративного управління активами через комітети. Тетяна вибудувала ефективну систему безпеки в «Октава Капітал» шляхом розробки стандартів, політик, положень для всієї групи компаній і продовжує контролювати їх дотримання.

Альона Андроникова, СЕО Moneyveo

Альона Андроникова
Альона Андроникова

Сім років тому сервіс Moneyveo видав свій перший онлайн-кредит. Сьогодні в кредитному портфелі компанії вже п'ять продуктів, понад 970 тис. клієнтів і 19 млрд виданих коштів. Альона Андроникова приєдналася до команди Moneyveo в якості операційного директора в 2017-м, а в липні 2018-го стала генеральним директором компанії.

У Альони три вищі освіти. Додатково вона вчилася в Краківському університеті економіки, в Лондонській школі бізнесу, а також в європейській IE Business School (Executive MBA).

СЕО Moneyveo є сертифікованим аудитором і експертом методології Six Sigma. За її плечима 20 років досвіду, в тому числі близько 10 років в сфері бізнес-менеджменту. Альона разом з командою Maxi Card успішно запустила першу в Україні систему електронних грошей з рітейл-компаніями. Була співзасновником і головний виконавчий директор проекту в сфері бізнес-консалтингу в Україні в рамках міжнародної групи NAI, керувала англійським стартапом в сфері відшкодування ПДВ в країнах ЄС.

Юлія Бадрітдінова, генеральний директор McDonald's в Україні

Юлія Бадрітдінова
Юлія Бадрітдінова

McDonald's в Україні — лідер ресторанної індустрії, який налічує понад 9000 співробітників і обслуговує понад 100 млн клієнтів в рік. Компанія — один з найбільших інвесторів в Україні, її вклад в розвиток інфраструктури та ресторанів за 23 роки становить майже $300 млн.

Юлія працює в McDonald's близько 10 років. До посади генерального директора очолювала департамент маркетингу і корпоративних комунікацій. Також Юлія була професором Всесвітнього університету гамбургерологіі, де в 2017-2018 рр. викладала маркетинг для міжнародних команд маркетологів зі всієї глобальної системи McDonald's.

Юлія вважає, що країна може процвітати тільки тоді, коли в ній розвивається культура. Її сім'я підтримує різні культурні та освітні проекти і інституції в Україні.

Катерина Белобловська, генеральний директор Electrolux в Україні та країнах Кавказу

Катерина Белобловская
Катерина Белобловская

Катерина прийшла в Electrolux на посаду маркетинг-менеджера в 2008 р. Час минав, компанія змінювалася, і Катерина спочатку очолила відділ, а потім стала гендиректором регіонального офісу.

Перший рік роботи Катерини пройшов в умовах пандемії. Незважаючи на це, карантинні обмеження не тільки не погіршили позиції компанії, а й дали поштовх популярності категоріям побутової техніки. Крім основної діяльності, Катерина реалізує в Україні проекти, спрямовані на благодійність і розвиток усвідомленого споживання, такі як кейтеринг ланч-боксів для лікарів і кулінарна програма навчання для дітей Like a Chef.

Віра Вітинська, СЕО Eldorado

Віра Вітинська
Віра Вітинська

Випускниця КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «менеджмент організацій», на керівних посадах в торгових мережах працює з 2006 р.

Віра Вітинський з 2007 р. працювала в торговельній мережі «Технополіс»: начальником фінансового відділу, потім директором фінансового департаменту. У 2013 р. «Технополіс» влилася в торговельну мережу Eldorado, де Віра зайняла посаду директора фінансового департаменту. А в березні 2019-го стала генеральним директором компанії Eldorado Ukraine.

На сьогодні мережа Eldorado входить в число найбільших ритейлерів побутової техніки в країні, нараховуючи 120 магазинів в 57 містах України, 20 млн відвідувачів щорічно і 5 тис. співробітників.

Галина Герега, голова компанії «Епіцентр К»

Галина Герега
Галина Герега

Сьогодні вона успішно поєднує бізнес з громадською діяльністю.

А починалося все з успішного закінчення спершу Львівського кооперативного технікуму (1978), потім — Київського торгово-економічного інституту (1983), з 2015 р. Галина — кандидат економічних наук. У 2003 році разом зі своїм чоловіком Олександром вона заснувала компанію «Епіцентр К», яка до сьогоднішнього дня стала найбільшою в Україні мережею непродовольчого ритейлу: 73 торгові центри ( «Епіцентр» і «Нова Лінія») загальною площею більше 1,5 млн кв. м, сплачує 4,56 млрд грн податків на рік. Ще група компаній «Епіцентр К» — це 52 мультибрендових спортивних магазина Intersport, онлайн-магазин еpicenterk.ua, агрохолдинг «Епіцентр Агро», заводи з виробництва керамічної плитки Epicentr Ceramic Corporation і «Карпатська кераміка», ЦОМ «Осмолода». У групі компаній працюють 34 тис. співробітників.

Анна Горкун, власниця і головний виконавчий директор 46 Parallel Wine Group

Анна Горкун
Анна Горкун

Коли ти і твій колектив гориш одною улюбленою справою, а твій продукт знаходить визнання на ринку, тоді мрія стає реальністю. Це історія про сімейний бізнес Анни Горкун, яка створила нові бренди українських вин-46 Parallel і Apostrophe. Ще 10 років тому Анна працювала юристом в міжнародних компаніях, спеціалізуючись на ринках капіталу, корпоративне управління та M & A (у неї дві освіти — юридична та економічна). Тоді, за її словами, з вином вона була знайома виключно як споживач. Але все змінив випадок.

Одного разу вона супроводжувала угоду по залученню інвестицій в український винний бізнес, і цей випадок змінив її життя кардинально. Їй довелося освоїти ще одну галузь — виноробство. Сьогодні Анна — власниця свого виноробного бізнесу, випускниця програми WSET за англійською системою підготовки фахівців у виноробній галузі, одна з головних лобістів українського виноробства, яка разом зі своєю командою створює сучасні українські вина, які прославляють Україну в усьому світі.

Юлія Данкова, фінансовий директор Групи Метінвест

Юлія Данкова
Юлія Данкова

Юлія Данкова — приклад того, як працюють соціальні ліфти в сучасній Україні. Кар'єру в Метінвесті вона почала в 2003-му як керівник відділу збуту і ВЕС Центрального гірничо-збагачувального комбінату. Уже через рік Юлія — начальник фінансового відділу Центрального ГЗК, з 2005-го — начальник фінансового відділу Північного ГЗК, потім там же — фінансовий директор підприємства. Далі — фінансовий директор Інгулецького ГЗК.

З 2010-го Юлія — директор з фінансового контролю гірничодобувного дивізіону, з 2015 р — директор департаменту контролінгу, а з липня 2016- го — фінансовий директор Групи.

В кінці 2019 го — першій половині 2020 го їй довелося зіткнутися з непростими викликами — різким зниженням виручки і дефіцитом ліквідності. Але завдяки успішній роботі фінансового підрозділу ефективність витрат і використання робочого капіталу підвищилася, баланс грошових коштів покращився, Метінвест оновив довгострокові кредитні лінії.

Ліліана Дмитрієва, директор ТОВ «Брусвяна»

Ліліана Дмитрієва
Ліліана Дмитрієва

Словосполучення «українські ягоди» тепер міцно асоціюється з її ім'ям. Ліліана Дмитрієва двічі вчилася в Луганському національному університеті. Перший раз за фахом «історія», другий — «садово-паркове господарство».

Друга спеціальність виявилася вирішальною: у 2005-му Ліліана почала розвивати плодово-ягідний розсадник «Брусвяна». Компанія досить швидко стала великим виробником і експортером ягідних саджанців в Україні.

З бізнесом Ліліана поєднує суспільну діяльність і сімейне життя. Заміжня, виховує сина і дочку.

Разом з однодумцями Ліліана щорічно організовує в селі Костовці ягідний фестиваль «Брусвяна-Україна», проводить конференції для фахівців з вирощування ягід. Завдяки «Брусвяне» дороги в Костовці стали доглянутими, на вулицях з'явилися ліхтарі, побудували нову церкву, сквер, дитячий майданчик, новий продуктовий магазин.

Світлана Єрохіна, генеральний директор Amway Україна

Світлана Єрохіна
Світлана Єрохіна

Для нового керівника Amway в Україні Світлани Єрохіної новий рік став роком викликів. Вступивши на посаду в січні 2020-го, Світлана зіткнулася з непередбаченими обставинами у вигляді глобальної кризи, який компанія гідно подолала під її керівництвом на локальному рівні. На думку Світлани, зберегти показники компанії на колишньому рівні допомогло увагу суспільства до теми здоров'я, так само як і розширити можливості для дистриб'юторів.

В українському підрозділі Amway Світлана працює з 2003 року, пройшовши кар'єрний шлях від секретаря до директора з продажу. Такий досвід дозволяє їй добре розбиратися як у внутрішніх процесах роботи бізнесу, так і у всіх тонкощах взаємодії з клієнтами. Тепер, на посаді гендиректора, Світлана Єрохіна відповідає за стратегічне управління та розвиток компанії в Україні.

Філя Жебровська, голова наглядової ради «Фармак»

Філя Жебровська
Філя Жебровська

Ця бізнес-вумен зуміла побудувати «Фармак», найбільшу фармкомпанію країни, лідера ринку України за обсягами продажів ліків в грошовому вираженні і найбільшого експортера ліків: продукція компанії поставляється в 28 країн світу.

У 1970 р Філя закінчила Київський індустріальний технікум, ставши бухгалтером, в 1982-му — Київський інститут народного господарства за спеціальністю «економіст». Ще в 1980 р стала головним бухгалтером Київського хіміко-фармацевтичного заводу (майбутній «Фармак»). У 1990 р стала заступником директора з економіки та фінансів — головбухом, а в 1991-му — фінансовим директором. Нарешті в 1995-му Філя Жебровська стала головою правління — гендиректором компанії (вже ВАТ «Фармак»).

Сьогодні Філя Жебровська відійшла від операційного управління, але як і раніше визначає стратегію розвитку компанії, залишаючись її мажоритарним акціонером.

Вікторія Корогод, директор телеканалу «Україна»

Вікторія Корогод
Вікторія Корогод

Вікторія Корогод закінчила економічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка і The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). У 2001 р стала наймолодшим фінансовим директором на українському ТБ. У 2017-му — очолила телеканал «Україна».

Сьогодні «Україна» є найпопулярнішим телеканалом країни по широкій аудиторії, шостий рік поспіль утримуючи першість. Незважаючи на виклики 2020-го, в умовах локдауна і зупинки виробництва контенту, канал зберіг команду і запропонував своєму глядачеві близько 100 прем'єр серіалів і фільмів, програм і шоу. У 2020 р. канал «Україна» придбав формат самого популярного в світі розважального шоу «Маска» і 2021-й почне з його прем'єри. Також в 2021 р. канал транслюватиме матчі «Євро-2021». Канал успішно розвиває міжнародну дистрибуцію контенту: його програми і серіали доступні сьогодні на більш ніж 100 територіях.

Олеся Линник, керуючий партнер компанії Linkos Group

Олеся Линник
Олеся Линник

Більше 20 років тому, захопившись ідеєю paperless, з невеликою командою Олеся Линник почала розробляти і впроваджувати перші рішення, які звільняли український бізнес від паперової рутини.

Сьогодні її компанія Linkos Group, яка об'єднала такі IT-бренди, як MEDoc (став родоначальником електронного документообігу в Україні), COTA, FlyDoc, Cashalot, ПТАХ, налічує близько 500 співробітників і 700 партнерів по всій Україні. Її програмними продуктами користуються більшість підприємств нашої країни.

Сьогодні Олеся Линник поєднує успішну кар'єру з вихованням чотирьох дітей. Вона переконана, що компаніям потрібні штатні футурологи. А єдиний спосіб бути ефективним і успішним — залишатися вічно молодою компанією.

Оксана Місюра, директор компанії «Венето»

Оксана Місюра
Оксана Місюра

Перша в Україні фабрика, яка виробляє товари для сну за італійськими технологіями, була створена в 1993 р. — це і була компанія «Венето». За роки роботи асортимент «Венето» розширився від ортопедичних матраців до повного спектру товарів для здорового сну. Роздрібна мережа власних магазинів «Венето» стає дедалі більше, також розвивається мережа з десятків магазинів регіональних дилерів у всіх областях України.

Але в 2020 р., з початком пандемії в світі і Україні, спостерігаючи ситуацію з повною відсутністю захисної медодягу, компанія не змогла залишатися осторонь. «Час подумати, чим ми зможемо допомогти нашим медикам. Ми не вміємо робити ШВЛ, але ми точно вміємо добре шити, а значить, будемо шити захист для медиків — комбінезони!» — заявила Оксана.

Так великий виробник товарів для сну і відпочинку запустив масштабний проект VENETOMED з пошиття захисних комбінезонів, халатів і бахіл для українських лікарів.

Надія Омельченко, віце-президент компанії «ІТ-Інтегратор»

Надія Омельченко
Надія Омельченко

Одна з найбільш багатосторонніх особистостей в українському IT-бізнесі, Надія Омельченко не тільки віце-президент компанії «ІТ-Інтегратор», а й співзасновниця кількох тематичних барів, ментор і викладач бізнес-школи «МІМ-Київ».

Англійська філолог і економіст, бізнес-освіту здобула в бізнес-школі «МІМ-Київ», закінчивши програму МВА (Master of Business Administration). Пройшла практику в Кремнієвій долині, щоб розібратися в особливостях управління в IТ-сфері.

У менеджерський портфелі Надії — робота на топових позиціях в декількох компаніях, що управляють і реалізація освітніх соціальних проектів. Системно займається менторством проектів, що просувають жінок в сфері високих технологій. Сьогодні Надія керує одним з найбільших постачальників IТ-рішень в Україні — «ІТ-Інтегратор».

Катерина Рибаченко, генеральний директор холдингу «Агро-Регіон»

Катерина Рибаченко
Катерина Рибаченко

В АПК складно зустріти жінку на посаді топ-менеджера. Катерина Рибаченко — дійсно «рідкісний екземпляр». В агробізнес вона прийшла, коли «Агро-Регіон» в 2009-му купили акціонери шведського інвестфонду East Capital, а в 2012-му очолила компанію.

Трансформація «Агро-Регіон», виведення холдингу з аутсайдера в лідери АПК України, бажаного роботодавця для кращих фахівців і для покоління Z — її заслуга.

Також Катерина Рибаченко бере активну участь у громадському житті: єдина жінка — член президії «Українського клубу аграрного бізнесу», веде і підтримує школи для молодих агрономів та інженерів, проект для ветеранів АТО TractorEast, агротехнологічний парк TerminalZ тощо. Також вона любить сучасне українське мистецтво, підтримує молодих українських художників.

Така кар'єра не заважає щасливого сімейного життя: Катерина заміжня, виховує трьох дітей. Її хобі: робота, подорожі і сучасне мистецтво.

Віра Платонова, старший віце-президент і директор регіонального підрозділу Visa в Україні, Грузії, країнах СНД і Південно-Східної Європи (CISSEE)

Віра Платонова
Віра Платонова

Віра Платонова — висококваліфікований керівник і затребуваний фахівець глобального рівня в сфері платіжних систем і банківського обслуговування приватних клієнтів. З вересня 2018 р очолює регіональний підрозділ Visa в 17 країнах, включаючи Україну, Грузію, країни СНД і Південно-Східної Європи (CISSEE).

Досвід Віри включає управління регіональними підрозділами двох світових лідерів ринку платіжних систем. Після роботи в компанії Visa в 2007-2010 рр. вона займала посаду генерального директора представництва Masterсard в Україні, Молдові, Грузії та Центральній Азії (2010-2018). У 2018 р Віра повернулася в компанію Visa на позицію старшого віце-президента і керівника регіону з 17 країн. Рідкісний приклад людини з досвідом роботи на керівних посадах у всіх лідируючих компаніях галузі.

Тетяна Семенченко, співвласник бренду і компанії VOVK

Тетяна Семенченко
Тетяна Семенченко

Популярний в Україні бренд одягу VOVK — мережа з 42-х студій жіночого одягу в 20 містах України, а також інтернет-магазин, — сімейний бізнес Тетяни Семенченко, який вона заснувала в 2012 році разом з чоловіком Віталієм. За короткий проміжок часу вони змогли створити бренд, уже добре відомий у всій Україні. VOVK — це той випадок, коли хобі переросло в улюблену справу.

Маленький бізнес, який приносив дохід в студентські роки, досить швидко перетворився у велику всеукраїнську мережу, став одним з лідерів серед українських брендів одягу за темпами зростання і довіри клієнтів.

Бренд VOVK — лауреат премії «Вибір року» 2016 2017, 2018 і 2019 Cosmopolitan awards 2017, «Золотий символ якості товарів і послуг» та нагороди всеукраїнського національного проекту «Українська народна премія» 2017, переможець конкурсів «Фаворит успіху 2017», «Бренд року»2018 і 2019.

Тамара Савощенко, заступник голови правління Укргазбанку

Тамара Савощенко
Тамара Савощенко

Понад 25 років в банківському бізнесі — це про Тамару Савощенко. У 1988 р. вона закінчила Київський інститут народного господарства за спеціальністю «планування народного господарства». Далі — робота в Інституті кібернетики АН УРСР, а з 1993-го — довга і успішна кар'єра в Укрсоцбанку. Там до 2017 р. Тамара Савощенко пройшла шлях від економіста відділу розрахунково-позичкових операцій Київської обласної дирекції Укрсоцбанку до голови правління банку.

Кардинальна зміна відбулася в 2017 р.: саме тоді Тамара Савощенко і стала заступником голови правління Укргазбанку. Її сфера відповідальності — розвиток операційної діяльності банку.

Але, крім кар'єри, є і сім'я: Тамара заміжня, має доньку.

Людмила Севрюк, директор «Брокард-Україна»

Людмила Севрюк
Людмила Севрюк

Людмила Севрюк в 1981 році закінчила торговельний факультет Київського торгово-економічного інституту. Працювала товарознавцем в оптово-роздрібному об'єднанні «Дитячий світ» (Київ), з 1985 р — начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків універмагу «Дитячий світ» у Дарниці.

З 1999 р — директор ТОВ «Брокард-Україна» (мережі BROCARD, Kielh's і MAC). Під керівництвом Людмили Севрюк компанія побудувала найбільшу в країні парфюмерно-косметичну мультибрендовую мережу сегмента luxury. «Брокард-Україна» працює виключно з офіційними представниками і постачальниками брендів в Україні, гарантуючи якість і справжність кожного товару.

Віра Смаль, директор трубного дивізіону «Інтерпайп»

Віра Смаль
Віра Смаль

Той самий рідкісний випадок, коли молода красива жінка стає топ-менеджером великого промислового гіганта. Віра Смаль віддала компанії «Інтерпайп» в цілому півтора десятка років, за які вона пройшла всі сходинки кар'єрної драбини: від глави бек-офісу і керівника продажами трубної продукції до директора трубного дивізіону компанії.

2020 р. виявився надзвичайно важким для світової трубної галузі. Глобальне падіння цін на нафту призвело до істотного скорочення попиту на труби, головним чином нафтогазового сортаменту. Однак криза — це завжди нові можливості. Віра Смаль і її команда продавців зуміли знайти нові ніші на ринку преміальних продуктів і здобути ряд вагомих перемог, наприклад, здійснивши перші поставки преміальних сполук UPJ-F в Туреччину і лінійних труб еміратському гігантові ADNOC.

Яна Столар, власниця туристичної компанії YANA Luxury Travel & Concierge

Яна Столар
Яна Столар

Створена нею в далекому 1994-му «ЯНА Груп» першої піднімала чартери в Дубай, Туреччину і Єгипет. З розвитком ринку компанія пройшла ребрендинг, стала флагманом luxury-туризму і тепер організовує тури по всьому світу. У портфоліо YANA Luxury Travel & Concierge індивідуальні програми, круїзи, сафарі, подорожі на private jet.

Компанія надає послуги освітнього агентства і агентства закордонної нерухомості, організовує івенти і MICE, надає консьєрж-послуги, а в період карантину відкрила напрям медичного туризму.

У «багажі» у Яни Ігорівни безліч країн. Вона намагається побачити якомога більше і дає рекомендації, грунтуючись на особистих враженнях. А подорожі для неї — це не просто робота. Це спосіб життя.

Алена Сторчак, гендиректор компанії «Украфлора»

Алена Сторчак
Алена Сторчак

Закінчивши Національну академію управління, Олена працює в маркетингу з 1998 р. і продовжує вчитися, пройшовши шлях від рядового фахівця до топ-менеджера на ринках FMCG.

З 2012 р. Алена — маркетинг-директор в «Украфлорі». Потім пішла, створила з нуля і розвинула «квітковий» проект — мережу флористичних бутиків Bouquet. З 2013 по 2015 рр. нова компанія показала відмінні фінансові результати і увійшла до п'ятірки кращих. А з грудня 2015 р Алена — гендиректор ТОВ «Украфлора».

З нею компанія збільшила оборот більш ніж удвічі, щорічний приріст валового прибутку — не менше 25%. Сьогодні «Украфлора» — найбільша в Україні компанія на ринку квітів, рослин, товарів для флористів та декораторів, постачальник номер один для мережевого роздробу, флористичних салонів і кіосків.

А ще у Олени — двоє дітей (дочка 24, синові — чотири), вона живе в щасливому шлюбі — напевно, поруч з квітами інакше і бути не може.

Жанна Стрельникова, маркетинг-і бізнес-консультант

Жанна Стрельникова
Жанна Стрельникова

У минулому — маркетинг-директор The Coca-Cola Company, маркетинг-менеджер PepsiCo. Після більше 10 років роботи в крупних корпораціях Жанна реалізувала себе як вільний фахівець і стала траблшутером.

Такої професії немає в державному класифікаторі. Зате є безліч компаній, яким потрібен траблшутер — людина, здатна мислити як СЕО і власник, може знайти можливості і способи зростання бізнесу.

Жанна — член журі Effie 2020 року, хедлайнер бізнес-школи нової економіки SUPERLUDI. Весь 2020-й присвятила українським підприємцям: «Коли за тобою стоїть великий бюджет, головне — знайти правильних партнерів. А коли бюджету немає, ось тут вже майстерність — Low cost marketing», — говорить Жанна.

Зараз вона активно займається розвитком бренду одягу, готує до запуску агрокомпанію і бренд комбікорми, розвиває освітній сектор. При цьому оптимально зберігає work/life balance.

Анна Чуботіна, СЕО компанії Arricano

Уже 20 років працює в сфері комерційної нерухомості та девелопменту. В її професійному портфоліо — стратегічне планування і контроль операційної діяльності компанії, розробка концепцій здачі в оренду і поновлення торгових центрів, оптимізація бізнес-процесів і розвиток відносин зі стейкхолдерами, в тому числі з рітейл-партнерами та фінансовими інститутами.

У Arricano працює з 2016 р. як директор департаменту торгових площ, а з 2019-го — як гендиректор. В управлінні командою Анна цінує відкритість, ініціативність і самостійність в ухваленні рішень.

Анна — активний учасник і спікер галузевих конференцій, учасник ініціативних груп під егідою РАУ, Української Ради Торгових Центрів, Malls Club по просуванню інтересів ритейлу і торгових центрів як важливої для економіки країни галузі.

    Реклама на dsnews.ua