• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Топ-50 кращих компаній року

Представляємо черговий фірмовий рейтинг "Власти денег", в якому представлені видатні компанії українського ринку, що розвиваються за найвищими стандартами сучасного європейського бізнесу

"Власть денег" визначила 50 кращих компаній року
"Власть денег" визначила 50 кращих компаній року
Реклама на dsnews.ua

У нинішньому році учасниками рейтингів журналу «Власть денег» стали близько двох сотень компаній. І кожна з них — це гордість України. Протягом року ми змогли представити вам компанії, які досягли — незважаючи на всі складності і виклики 2020-го — переконливих результатів у своїх напрямках і категоріях. Хтось відзначився інноваційним підходом, хтось — програмами соціальної відповідальності, інші показали незвичайні маркетингові кампанії або видатну підтримку співробітників у цей складний кризовий час.

Завершити ж цей рік ми хочемо підсумковим рейтингом топ-50, в який увійшли «най-най». Це рейтинг дійсно видатних компаній українського ринку, багатосторонніх і які розвиваються за найвищими стандартами сучасного європейського бізнесу. Тих, хто готовий гідно виступити в економічному і соціальному багатоборстві. Це топ-50 компаній, які в році, що минає, зробили найбільший вплив на розвиток економіки України, на думку «Власти денег», а також на становлення всього українського бізнес-середовища в сучасному європейському руслі.

AB InBev Efes Україна

Компанія AB InBev Efes Україна утворена в результаті об'єднання найбільшого в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з провідними позиціями Anadolu Efes на ринку Східної Європи.

У нашій країні виробництво AB InBev Efes України — це три пивоварні заводи: в Чернігові, Харкові та Миколаєві. Всі підприємства мають сучасне обладнання, яке відповідає всім правилам безпеки харчових продуктів.

Портфель брендів: Bud, Corona Extra, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Staropramen, Taller, Velkopopovicky Кozel, «Старий Мельник Із Діжки», Miller, «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Білий ведмідь», квас «Село і люди», сидр «Де Сад».

Реклама на dsnews.ua

Цього року компанія AB InBev Efes увійшла в топ-25 найуспішніших менеджерів і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

Avon

Компанія, яка вже 135 років підтримує жінок, пропонуючи інноваційні, якісні косметичні товари в більш ніж 50 країнах світу. Avon випускає декоративну косметику, косметику по догляду за шкірою обличчя і тіла, парфумерію, а також модні аксесуари та товари для дому. Понад 5 млн незалежних представників з продажу отримують дохід від Avon. У січні 2020 р. Avon приєдналася до групи Natura&Co.

На косметичний ринок України компанія Avon вийшла в 1997-му, зайнявши на ньому лідируючі позиції і ставши однією з перших компаній прямих продажів в Україні. Цього року компанія отримала звання «Бренд року-2020» у номінації «Бездоганна репутація» і увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді, топ-25 кращих міжнародних компаній і топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

Carlsberg Ukraine

Компанія — частина Carlsberg Group, найбільшого данського інвестора в Україні і однією з провідних пивоварних груп у світі (заснована в 1847 р.) з великим портфелем відомих брендів пива та інших напоїв (Carlsberg і Tuborg входять в число найпопулярніших марок пива в Європі).

До складу Carlsberg Ukraine входять заводи в Запоріжжі, Києві та Львові. Львівська пивоварня — перша промислова пивоварня країни, яка була заснована в 1715-му і вже святкує своє 305-річчя. За підсумками 2019 р. частка ринку Carlsberg Ukraine склала 30,92% у натуральному вираженні. Компанія входить у топ-30 найбільших платників податків.

Цього року Carlsberg Ukraine увійшла в топ-25 кращих українських брендів, топ-25 екокомпаній, топ-25 програм КСВ, топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 інноваційних компаній журналу «Власть денег».

Сoca-Cola HBC

Компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» — лідер галузі з виробництва безалкогольних напоїв в Україні та єдине підприємство в Україні, яке уповноважене виробляти напої під торговими марками The Coca-Cola Company.

Представництво компанії «Кока-Кола» в Україні було відкрито в 1992 р. Перший завод був відкритий у Львові в 1994 р., а в 1998-му почав працювати завод компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» біля селища Велика Димерка в Київській області .

У 2020 р. Coca-Cola HBC була визнана найпривабливішим роботодавцем у галузі товарів народного споживання в рамках міжнародного дослідження Randstad Employer Brand Research Ukraine, увійшла в топ-20 кращих компаній-роботодавців за версією кадрового порталу grc.ua, у топ-25 екокомпаній, топ-25 кращих українських роботодавців і топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

Credit Agricole Bank

Один із самих давно працюючих іноземних банків в Україні (з 1993 р.) — Креді Агріколь. Його власник — провідна фінансова група в Європі Credit Agricole Group (Франція), лідер у банківському страхуванні та управлінні активами на ринку Європи, банк номер один за версією Euromoney.

В Україні Креді Агріколь — стратегічний партнер агробізнесу і головний банк для автолюбителів. Надійність і ділова репутація банку підтверджені найвищими рейтингами Fitch в Україні і топ-позиціями в рейтингах стабільності банків. Банк реалізує програму КСВ We Care !, яка включає благодійність, «зелені» ініціативи і турботу про співробітників.

Цього року Credit Agricole Bank увійшов до топ-25 кращих роботодавців України, топ-25 програм КСВ і топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні журналу «Власть денег».

EPAM Systems

Глобальна компанія ЕРАМ — світовий лідер у сфері створення програмного забезпечення і послуг з розробки цифрових платформ. Має представництва в 32 країнах світу, включаючи Україну. Компанія також має власні рішення — це InfoNgen, Telescope AI і Remote by Design.

Одна з найбільших команд у складі EPAM — українська. Офіси ЕРАМ Україна є в п'яти містах: Києві, Львові, Харкові, Вінниці та Дніпрі. З літа 2020 р. компанія розпочала співпрацю з IТ-фахівцями

у віддаленому форматі незалежно від міста їх проживання.

Команда ЕРАМ Україна налічує понад 8 тис. фахівців. У компанії реалізована концепція безперервного навчання, створені умови для кар'єрного і професійного розвитку.

Цього року EPAM Україна увійшла в топ-25 кращих роботодавців України та в топ-25 лідерів діджиталізаціі журналу «Власть денег».

EVA

Лінія магазинів EVA — найбільша національна мережа магазинів краси та здоров'я. Її спеціалізація — товари для догляду за обличчям і тілом, декоративна косметика, біжутерія, аксесуари, товари для догляду за дітьми.

За 18 років компанія виросла до понад 1000 магазинів, в яких представлено понад 30 тис. асортиментних позицій, а також заснувала 43 власні торгові марки. Штат співробітників — більше 12 тис.

EVA — багаторазовий лауреат Національної премії України Retail Awards «Вибір споживача», двічі лауреат міжнародної премії «Вибір року» як «Кращий магазин краси та здоров'я». У 2019 р. компанія отримала нагороду «Ритейлер року в drogerie» від Ukrainian Retail Association.

Цього ж року СЕО компанії Ольга Шевченко увійшла в топ-25 найуспішніших українських менеджерів за версією журналу «Власть денег».

Fozzy Group

Одна з найбільших торгово-промислових груп України. Бізнес-інтереси охоплюють ритейл, виробництво продуктів харчування, логістичний, банківський, туристичний і ресторанний бізнеси.

Торгові мережі: «Сільпо» і делікатес-маркети Le Silpo, Fozzy, «Фора», Thrash! Траш!, аптеки «Біла ромашка», магазини гаджетів ringoo. Промислові підприємства: Ніжинський консервний завод, птахофабрика «Варто», Богуславський завод продтоварів, «Вогні Гестії», «Родник Плюс». Інші бізнеси: банк «Схід», логістичний оператор УВК, доставка Justin, мережа турагентств Silpo Voyage. Ресторанний напрямок: «Буланжері», «Дзяо-бар», «Мокрі вуса», «У Кульгавого Пола», Escobar, Positano, Who&Why Drinkery.

Цього року Fozzy Group зі своїм брендом «Сільпо» увійшла в топ-25 українських брендів журналу «Власть денег».

Glovo

Сервіс швидкої кур'єрської доставки, який дозволяє придбати і доставити будь-який предмет у межах міста. Компанія, заснована в Барселоні в 2015 р., сьогодні працює вже в 22 країнах світу.

Вийшовши на український ринок в жовтні 2018 р., Glovo швидко став популярним сервісом завдяки запропонованим новим послугам для споживача, безлічі жовтих рюкзаків на дорогах і комплексної маркетингової кампанії «Glovo везе тобі все». З усіх країн Європи сервісу в Україні треба було найменше часу, щоб вийти на 100 тис. замовлень на місяць. Сервіс вже працює в 28 містах України і успішно розвиває бізнес-моделі cloud kitchen і dark store.

У 2020 р. Glovo в Україні вдалося вийти на беззбитковість і увійти в топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

LG

Південнокорейський виробник побутової техніки і електроніки, компанія LG Electronics відкрила своє представництво в Україні ще в 1996 р. І з тих пір поставляє в нашу країну побутову електроніку, забезпечує техобслуговування і допомогу покупцям, регулярно представляє українським споживачам свої інноваційні розробки.

В Україні компанія LG представлена побутовою технікою: холодильниками, пральними машинами, кондиціонерами і мікрохвильовками, а також технікою для роботи і розваг: телевізорами, моніторами, колонками і саундбарами. Енергоефективні, потужні і безшумні побутові прилади LG економлять гроші і створюють комфорт у будь-якому приміщенні.

Цього року компанія LG увійшла в топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні і топ-25 інноваційних компаній журналу «Власть денег».

L'Oréal

Французька компанія, лідер світового ринку парфумерії і косметики. Історія L'Oréal в Україні почалась у 2004 р., компанія присутня в наступних каналах дистрибуції: на ринку товарів масового попиту, в універмагах, аптеках, салонах краси, роздрібних мережах і в електронній комерції.

У нашій країні представлені бренди L'Oréal дивізіону продукції масового попиту (L'Oréal Paris, Maybelline New York, Garnier, Mixa, NYX PMU), професійної продукції (L'Oréal Professionnel, Kérastase, MATRIX, Biolage і Redken), люкс-продукції (Lancôme, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Biotherm, Kiehl's, Maison Margiela, Viktor&Rolf, Cacharel, Azzaro, Mugler, Diesel, Ralph Lauren і Valentino), активної косметики (Vichy і La Roche-Posay).

Цього року L'Oréal увійшла в топ-25 екокомпаній, топ-25 лідерів діджиталізаціі, топ-25 кращих міжнародних компаній і топ-25 програм КСВ України за версією журналу «Власть денег».

Mаry Kay

Світовий косметичний бренд Mary Kay — компанія з розвитку жіночого підприємництва. Уже понад 57 років Mary Kay надихає жінок на досягнення своїх підприємницьких цілей майже в 40 країнах світу. Соціальна місія компанії — збагачувати життя жінок та їх сімей у всьому світі.

В Україні Mary Kay реалізує свою місію, розвиваючи жіноче підприємництво, а також надаючи українкам якісний сервіс і продукцію. У нашій країні компанія вже більше 16 років підтримує жінок, які борються з раком молочної залози, а також лікарні та медперсонал у боротьбі з пандемією Сovid-19, направляючи частину коштів від продажу на благодійні цілі.

Цього року компанія Mаry Kay увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді України і топ-25 кращих програм КСВ журналу «Власть денег».

Mastercard

Технологічна компанія, що працює в платіжній індустрії. Mastercard об'єднує споживачів, фінансові організації, уряди і бізнеси в більш ніж 210 країнах світу.

Представництво Mastercard в Україні було відкрито в 2006 р. Останні кілька років Mastercard — абсолютний лідер ринку за кількістю платіжних карт в Україні.

У компанії свій успіх пояснюють продуманою бізнес-і маркетинговою стратегією, що сфокусована на вдосконаленні карткових продуктів і системному впровадженні інноваційних сервісів і рішень, які змінюють платіжний ринок.

Цього року за версією журналу «Власть денег» компанія Mastercard увійшла в топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні, а Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні, стала однією з топ-25 найуспішніших бізнес-леді країни.

McDonald`s

Ця компанія була першопрохідцем глобального бізнесу в багатьох країнах, що відкривалися світу, і Україна не стала винятком. McDonald`s вже більше 20 років задає стандарти швидкого обслуговування в Україні, залишаючись лідером завдяки систематичному впровадженню інновацій та розвитку талантів. За минулий рік 95 ресторанів мережі в нашій країні обслужили 100 млн відвідувачів. Причому їжа у всіх українських ресторанах компанії на 60% складається з інгредієнтів, вирощених або вироблених в Україні. У штаті McDonald`s в Україні — близько 10 тис. співробітників.

Цього року компанія McDonald`s увійшла в топ-25 кращих роботодавців України, топ-25 програм КСВ, топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні журналу «Власть денег».

METRO Cash&Carry

Компанія «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» — дочірня структура німецької МЕTRO AG, вийшла на ринок України в 2003 р. Зараз компанія управляє 26 класичними центрами гуртової торгівлі METRO Cash&Carry у 18 містах,

в яких зайняті понад 3 тис. співробітників понад 200 професій. За більш ніж 16 років роботи компанія інвестувала в національну економіку понад 600 млн євро.

Класичний торговий центр METRO пропонує 30 тис. найменувань товарів для роздрібної торгівлі, ресторанно-готельного бізнесу, сервісних компаній і офісів.

Цього року компанія METRO Cash&Carry увійшла в топ-25 кращих роботодавців України та в топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

Microsoft

Світовий лідер в області інформаційних технологій, хмарних сервісів і програмного забезпечення.

З 2003 р. в Україні працює представництво компанії «Microsoft Україна». Зараз український офіс займається розвитком ринку хмарних технологій і просуванням продуктів Microsoft, підтримкою партнерів і замовників, локалізацією новітніх технологій корпорації та реалізацією соціальних проєктів на території України.

В українському офісі Microsoft працюють близько 70 осіб, у тому числі фахівці, що володіють досвідом у розробці і впровадженні хмарних рішень для міжнародних компаній. «Microsoft Україна» допомагає успішно пройти цифрову трансформацію як бізнесу, так і держустановам.

Цього року Microsoft увійшла в топ-25 лідерів діджиталізаціі і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

Nestle

Одна з найбільших компаній світу у сфері виробництва продуктів харчування і напоїв, представлена командою в 300 тис. Співробітникам у 187 країнах світу. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів харчування і напоїв для кожної сім'ї, а також кормів для домашніх тварин.

В Україні компанія працює вже 25 років, маючи в своєму розпорядженні три виробничі майданчики: кондитерську фабрику, завод з виробництва соусів і майонезів, фабрику з виробництва вермішелі швидкого приготування і приправ.

На них виробляють продукцію національних і глобальних брендів, таких як «Світоч», «Торчин», «Мівіна», Maggi, Aero, Lion. Компанія також розвиває бренди Nescafé, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та інші. Nestlé є одним з найбільших інвесторів в Україні.

В Україні компанія є одним з великих інвесторів в економіку і суспільство країни. Цього року компанія Nestlé увійшла в топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні, а її гендиректор Алессандро Дзанеллі — в топ-25 найуспішніших українських менеджерів журналу «Власть денег».

PepsiCo Україна

PepsiCo — один з найбільших в Україні виробників продуктів харчування і напоїв. Компанії належать три українських підприємства: завод з переробки фруктів, овочів, виробництва соків і снеків, з виробництва газованих напоїв і холодного чаю, а також молокопереробний завод. В Україні компанія є одним з найбільших інвесторів в економіку і платників податків.

Споживачам добре відомі бренди компанії: Sandora, «Садочок», «Сандорик», Pepsi®, 7UP®, Mirinda®, холодний чай Lipton Ice Tea®, мінеральна вода «Аква Мінералі». На ринку снеків — Lay's® і «Хрусteam»; молочної продукції — «Чудо», «Слов'яночка», «Машенька»; дитячого харчування — «Агуша».

Цього року PepsiCo Україна увійшла в топ-25 кращих програм КСВ і топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні журналу «Власть денег».

Prom.ua

Інтернет-маркетплейс, створений у 2008 р., сьогодні належить українській продуктовій IT-компанії EVO. На його платформі продавці можуть самостійно створити інтернет-магазин або розмістити свої товари в загальному каталозі.

Сьогодні Prom.ua — це 97,5 млн товарів і послуг від 57,4 тис. компаній, тут можна знайти будь-який товар — від зубної щітки до комбайна. Щомісяця маркетплейс відвідують близько 48 млн користувачів, які в 2019 р. придбали в каталозі і на сайтах компаній Prom.ua товарів на 24 млрд грн. Підприємців, які користуються послугами маркетплейсу, супроводжують і підтримують понад 230 фахівців. Над розробкою і розвитком торгового майданчика щодня працюють більше 150 чоловік.

Цього року компанія Prom.ua увійшла в топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

SHABO

У SHABO впевнені: українці мають право пишатися вином своєї країни. Місія компанії — забезпечувати це право.

За 17 років засновники SHABO інвестували великі кошти в модернізацію виробництва і розвиток регіону, де працює підприємство. Результат — вина, що створені з власного винограду на одному з кращих в Європі обладнанні, а також визнані світовими експертами. SHABO представлені у винних картах мішленівських ресторанів, єдині представляють Україну в Музеї вина в Бордо і завоювали 500+ нагород на конкурсах, серед яких Decanter Wine Awards, Mundus Vini, New York IWC. Також SHABO єдині в Україні, хто створює преміальні вина «Контрольованих найменувань за походженням» (аналог фр. Appellation d'origine contrôlée).

У 2020 р. компанія увійшла в топ-25 кращих роботодавців України журналу «Власть денег».

SkyUp Airlines

«Авіакомпанія Скайап» — українська бюджетна авіакомпанія, яка почала польоти в травні 2018-го. Базується в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Основні напрямки польотів — Близький Схід, Північна Африка, Європа.

Після того, як через пандемію Covid-19 попит на пасажирські перевезення різко впав, SkyUp Airlines почала розвивати також і вантажні перевезення. Для цього компанія отримала всі необхідні ліцензії та дозволи, а також провела реконфігурацію дев'яти з 11-ти повітряних суден зі свого пасажирського флоту. Перші вантажні рейси компанія виконала в березні і квітні нинішнього року, перевозячи в основному вантажі медичного призначення.

Цього року компанія SkyUp Airlines увійшла в топ-25 найуспішніших українських менеджерів і топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

WOG

Одна з найбільших мереж автозаправних комплексів і найбільший імпортер палива в Україні. У 24 областях країни працюють понад 400 АЗК WOG, 20 нафтобаз, 245 WOG MARKET, 386 WOG CAFE, послугами яких щодня користуються понад 150 тис. клієнтів. Товарообіг становить $1,4 млрд на рік.

До свого 20-річчя мережа АЗК WOG реалізувала безліч інновацій, в числі яких — проєкт «Найкавовіша кава» (створення мережі WOG CAFE, причому не тільки на автозаправках), власний (перше в Україні) мобільний додаток WOG PRIDE з такими сервісами, як QR карта «Прайд», мобільний сервіс WOG PAY, страховки, онлайн-магазин, QR masterpass, персональні акції.

Цього року мережа АЗК WOG увійшла в топ-25 лідерів діджиталізаціі, топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

«АрселорМіттал»

Міжнародна компанія «АрселорМіттал» — світовий лідер з виробництва сталі, одна з найбільших гірничодобувних і металургійних компаній планети. А ще — один з найбільших іноземних інвесторів в Україні.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» — підприємство з повним металургійним циклом, що включає коксохімічне виробництво, гірничорудне і металургійне виробництво (аглодоменний, сталеплавильний і прокатний департаменти). Спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасоний прокат.

Цього року представник компанії увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді України журналу «Власть денег».

«Астарта-Київ»

Один з провідних вертикально інтегрованих агропромислових холдингів в Україні, основний бізнес якого пов'язаний із забезпеченням українських промислових споживачів і населення високоякісним цукром і молоком, а також з вирощуванням, зберіганням, переробкою і торгівлею сельхозкультурами.

В управлінні компанії — близько 230 тис. га землі у восьми областях. Для зберігання власного урожаю і надання послуг іншим агровиробникам компанія інвестувала в будівництво елеваторних комплексів — на сьогодні це сім елеваторів ємністю зберігання 550 тис. тонн. У штаті близько 10 тис. співробітників (включаючи сезонних працівників на цукровому виробництві).

Цього року компанія «Астарта-Київ» увійшла в топ-25 кращих роботодавців України журналу «Власть денег».

АТБ

ТОВ «АТБ-Маркет» — українська компанія роздрібної торгівлі, магазини якої працюють в форматі «дискаунтер». Це найбільша роздрібна мережа в країні, що диномічно розвивається, протягом останніх п'яти років; найбільша роздрібна мережа в Україні: понад 1170 магазинів в 302 населених пунктах. Щодня в ній роблять покупки більше 4 млн осіб, у 2019-м товарообіг мережі склав 126,8 млрд грн.

АТБ — єдиний представник роздрібної торгівлі, що входить у топ-20 платників податків країни. Сума податків, сплачених АТБ в 2019 р., — 12,6 млрд грн. Асортимент магазинів АТБ — близько 4000 найменувань, з яких понад 1000 — товари власних торгових марок.

Цього року корпорація АТБ увійшла в топ-25 українських брендів, топ-25 найуспішніших українських менеджерів і топ-25 кращих роботодавців України журналу «Власть денег».

«Біосфера»

Один з найбільших виробників і дистриб'юторів товарів для дому та гігієни в Україні. Компанія поставляє свою продукцію в країни Східної, Центральної та Північної Європи, Середньої і Центральної Азії, Південної Америки і Африки.

Компанія має 13 власних і 10 дистрибуцівних брендів, присутня на ринках більш ніж 30 країн, де пропонує 1000+ найменувань продукції. Щодня в світі купують близько 1,3 млн одиниць продукції компанії.

У 2018 і 2019 рр. «Біосфера», а також її провідні торгові марки «Фрекен БОК» і Smile увійшли в топ-100 найдорожчих брендів України за версією «НВ Бізнес».

Цього року компанія «Біосфера» увійшла в топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

«Дарниця»

З 1998 р. фармацевтична компанія «Дарниця» — лідер в Україні за обсягами продажів ліків у натуральному вираженні. Кожна сьома упаковка ліків в аптеках країни вироблена в «Дарниці». У 2019 р. «Дарниця» оголосила про трансформацію бізнесу, провела ребрендинг і представила нову стратегію — побудову міжнародного бренду, лідерство в генеричному сегменті і діджиталізацію. Компанія фокусується на лікуванні найбільш поширених захворюваннях у області кардіології, неврології і болю. «Дарниця» сертифікована відповідно до стандарту GMP і експортує продукцію в 16 країн світу. У 2019 р. компанія на 10,3% збільшила чистий дохід від реалізації продукції і на 30% — чистий прибуток.

Цього року компанія «Дарниця» увійшла в топ-25 українських брендів і топ-25 лідерів діджиталізаціі журналу «Власть денег».

ДТЕК

Група ДТЕК — найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства компанії видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги щодо раціонального використання енергоресурсів та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій. У 2019 р. капітальні вкладення ДТЕК склали 23 млрд грн, податкові відрахування — 23,4 млрд грн. У компанії працюють 70 тис. співробітників.

Цього року компанія ДТЕК увійшла в топ-25 екокомпаній, топ-25 найуспішніших українських менеджерів, топ-25 інноваційних компаній України і топ-25 лідерів діджиталізаціі журналу «Власть денег».

«Інтерпайп»

Українська промислова компанія виробляє сталеві труби і залізничну продукцію. До її складу входять три трубні заводи, інноваційний електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» і підприємство зі збору та підготовки металобрухту. Всі активи компанії розташовані в Дніпропетровській області.

Основні показники за підсумками 2019 р.: вироблено 855 тис. т сталі, 587 тис. т труб і 208 тис. т залізничної продукції. Виручка — $1,1 млрд, прибуток (EBITDA) — $259 млн.

«Інтерпайп Сталь» — найбільша екологічна інвестиція в промисловість України. У будівництво заводу, який відповідає всім екологічним вимогам Євросоюзу, вкладено $1 млрд. У результаті викиди СО2 в атмосферу знижені в 10 разів, споживання природного газу — у вісім разів.

У 2020 р. компанія «Інтерпайп» увійшла в топ-25 екокомпаній журналу «Власть денег».

«Кернел»

Kernel — найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільгосппродукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 15% світового експорту соняшникової олії. Свою продукцію Kernel поставляє в більш ніж 80 країн. В Україні дистрибуція масла здійснюється під брендами «Щедрий Дар», «Стожар» і «Чумак». З листопада 2007 р. акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).

У 2019-2020 маркетинговому році Kernel вперше експортував 8 млн т зернових, ставши абсолютним національним рекордсменом серед аграрних компаній України.

Цього року компанія Kernel увійшла в топ-25 екокомпаній, топ-25 кращих роботодавців України, топ-25 лідерів діджиталізаціі і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

«Київстар»

Найбільший телеком-оператор України, що входить до складу VEON, однією з найбільших телеком-компаній в світі, яка зареєстрована на фондових біржах NASDAQ і Euronext. «Київстар» надає доступ до послуг на базі сучасних технологій мобільного та фіксованого зв'язку, в тому числі LTE/4G, для понад 26 млн клієнтів.

Компанія понад 20 років працює в Україні і визнана найдорожчим брендом країни, телеком-оператором року, сумлінним і найбільшим платником податків і найкращим роботодавцем. За останні п'ять років компанія інвестувала в інфраструктуру і розвиток в Україні нових технологій зв'язку близько 28 млрд грн.

У 2020 р. «Київстар» увійшов до топ-25 лідерів діджиталізаціі, топ-25 програм КСВ і топ-25 інноваційних компаній в рейтингу журналу «Власть денег».

«Люксоптика»

Найбільша мережа оптик в Україні, де можна пройти діагностику зору, отримати допомогу в підборі контактних лінз або окулярів з лінзами будь-якої складності, вибрати сонцезахисні окуляри від світових та українських брендів, отримати послуги з ремонту та ультразвукового чищення окулярів, гарантійне обслуговування.

Компанія вже більше 26 років на ринку — це 186 магазинів-оптик по всій країні і 317 фахівців в офтальмології. А також більше 100 світових фешн-брендів: понад 20 тис. найменувань товарів, у тому числі 2 тис. моделей власних торгових марок. І ще соціальні проєкти щодо здоров'я очей.

У 2020 р. «Люксоптика» увійшла в топ-25 лідерів діджиталізаціі і топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

«Метінвест»

Група «Метінвест» об'єднує підприємства металургійної, вугільної, гірничорудної та коксохімічної галузей, розташованих не тільки в Україні, але і в Болгарії, Великобританії, Італії, США. Група контролює весь виробничий ланцюжок — від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції.

Одним з головних пріоритетів групи «Метінвест» залишається екологія. У екопроєкти за останні 10 років вкладено вже $344 млн капітальних інвестицій, а до 2025 р. компанія має намір вкласти ще $413 млн.

У 2020 р. компанія «Метінвест» увійшла в топ-25 українських брендів, топ-25 екокомпаній, топ-25 лідерів діджиталізаціі, топ-25 найуспішніших українських менеджерів, топ-25 інноваційних компаній, топ-25 програм КСВ, а директор з правового забезпечення компанії Світлана Романова увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді України журналу «Власть денег».

МХП

Вертикально інтегрований холдинг, лідер українського АПК з європейським акціонерним капіталом. Діяльність МХП зосереджена в таких сегментах, як птахівництво, м'ясопереробка і тваринництво. Один з найбільших земельних банків — близько 370 тис. га — і 28 тис. співробітників забезпечують МХП провідні позиції в області рослинництва і зернопереробки, продукція яких використовується у виробництві комбікормів.

Продукція МХП представлена на ринках більше 80 країн світу, компанія володіє брендами «Наша Ряба», Qualiko, Ukrainian Chicken, Sultanah, Assilah, «Секрети Шефа», Kurator, «Легко!», «Бащинський».

У 2020 р. компанія МХП увійшла в топ-25 кращих роботодавців України, топ-25 програм КСВ, топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

«Нафтогаз України»

Одна з найбільших компаній України з моменту свого заснування НАК «Нафтогаз» займає провідне місце в паливно-енергетичному комплексі країни. Компанія займається розвідкою і бурінням, транспортуванням і зберіганням нафти і газу, постачає природний і зріджений газ, а також продукти переробки вуглеводнів вітчизняним споживачам.

З відкриттям ринку газу в 2020 р. «Нафтогаз» почав поставляти газ українцям. На поточний момент компанія займає 2% ринку збуту.

Поряд з видобутком нафти і газу, компанія активно розвиває поновлювані джерела енергії. У 2020 р. відкрила нову сонячну електростанцію в м Чуднів. Активно розвиває мережу електромобільних заправок.

Цього року НАК «Нафтогаз України» увійшла в топ-25 лідерів діджиталізаціі журналу «Власть денег».

"Нова пошта"

Лідер логістичного ринку, що забезпечує легку доставку кожному клієнту. Мережа компанії налічує понад 7400 відділень по всій Україні, а кількість відправлень тільки за перші пів року 2020-го перевищила 128 млн. У компанії працюють 28 тис. співробітників, яким «Нова пошта» пропонує повні соціальні гарантії по КЗпП, медстрахування, мобільний зв'язок, можливість кар'єрного росту.

«Нова пошта» — соціально відповідальна компанія, яка розвиває ряд соціальних і екологічних проєктів, в тому числі «Гуманітарна пошта України», напівмарафон (у червні був встановлений рекорд України на наймасовіший онлайн-марафон весняного сезону), збір вторсировини у відділеннях і т. д.

Цього року «Нова пошта» увійшла в топ-25 кращих роботодавців України та топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

«Оболонь»

Один з найбільших виробників пива, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв у нашій країні з числом співробітників майже 5 тис. осіб. Ще «Оболонь» — найбільший експортер українського пива (більш 60% поставок) у 60 країн світу.

До складу компанії входять головний завод у Києві та вісім підприємств у регіонах країни — «Пивоварня Зіберта» (Фастів, Київська обл.), «Красилівське» (Хмельницька обл.), Солодовий завод у Чемерівцях (Хмельницька обл.) та інші.

У числі брендів: «Оболонь», Zibert, Carling, hike, Zlata Praha, «Десант», Obolon Hard Seltzer, «Живчик», квас «Старокиївський», сидр Ciber, мінеральні води «Прозора» та «Оболонська».

Цього року «Оболонь» увійшла в топ-25 українських брендів, топ-25 найуспішніших українських менеджерів і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

ОЛХ

Один з лідируючих онлайн-майданчиків оголошень у світі, що працює в більш ніж 40 країнах, OLX належить глобальній медійній і діджитал-компанії Naspers. На ринок України компанія вийшла в 2014 р.

OLX — один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. У базі торгового майданчика — майже 10,8 млн оголошень, щомісяця додається більше 3 млн нових. На OLX у рік продається товарів на більш ніж $1 млрд, а це половина річного обороту ринку e-commerce в країні.

Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX як мінімум раз на місяць, мобільний додаток OLX встановлено на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії «Покупки» для IOS і Android.

У 2020 р. компанія OLX увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді і топ-25 кращих роботодавців України журналу «Власть денег».

«ОптімусАгро Трейд»

Один з лідерів серед агропідприємств України. У числі найбільших активів компанії — Запорізький маслоекстракційний завод потужністю переробки насіння соняшника 900 тис. т на рік і мережа елеваторів загальною ємністю зберігання зерна 1,1 млн т. Компанія займає провідні позиції у виробництві та експорті нерафінованої соняшникової олії і високопротеїнового шроту, поставляючи продукцію в більш ніж 20 країн світу.

Основні складові успіхи компанії — вигідні інвестиції в переробні потужності, формування розгалуженої елеваторної мережі, репутація надійного ділового партнера і ефективна командна робота протягом 25 років.

Цього року компанія за обсягами доходів увійшла в топ-20 найбільших аграрних компаній України, а її генеральний директор Олена Буркатовська — в топ-25 успішних українських менеджерів.

«Петрус»

Створена Людмилою Русаліною ГК «Петрус» об'єднує успішні бізнеси з виробництва кондитерських виробів і алкогольних напоїв, індустрії краси, рекламі, складської логістики і управління нерухомістю.

«Петрус-Алко» — один з лідерів алкогольного ринку. Основні бренди: «Златогор», Status, «ФСБ», The Highland Fox, Happy Leaf, «Стигла». Продукція експортується в більш ніж 48 країн світу на п'яти континентах.

«Петрус-Кондитер» — найбільший виробник борошняних кондитерських виробів в Україні під ТМ «Домашнє Свято» і ТМ «Перепілка». Це понад 140 найменувань продукції в категоріях: вафлі, печиво, рулети, кекси. Компанія — провідний виробник продукції private label для найбільших мережевих гравців України, має понад 40 дистриб'юторів у всіх регіонах і експортує продукцію в більш ніж 30 країн світу.

Цього року президент ГК «Петрус» Людмила Русаліна увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді України.

ПУМБ

ПУМБ — найбільший український банк з приватним капіталом, який вже 29 років стабільно працює на банківському ринку України. З 1,5 млн клієнтів він входить в топ-5 найбільших банків України за версією «50 провідних банків України» видання «Фінансовий клуб»; у 2019 р. банк отримав 2,6 млрд грн операційного прибутку і сплатив 1,49 млрд грн податків. ПУМБ — універсальний банк, що надає всі види банківських послуг.

Також ПУМБ відомий в Україні як один з найбільш інноваційних банків. Його мобільний банкінг дозволяє безпечно керувати грошима: відкрити і поповнювати депозит, погашати кредит, сплачувати за комунальні послуги, платити за номером рахунку і карти, мобільно обмінювати валюту.

У 2020 р. ПУМБ увійшов до топ-25 лідерів діджиіталізаціі і топ-25 програм КСВ журналу «Власть денег».

РГК

Компанія РГК — провайдер сервісних послуг у газорозподільній сфері. РГК розробляє інноваційні та комплексні рішення, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію газорозподільної галузі та впровадження європейських стандартів роботи в газових компаніях. Цього року РГК перша в Україні почала впроваджувати програму Hydrogen-Ready, яка спрямована на те, щоб в майбутньому забезпечити споживачів новими, чистими видами енергії. РГК об'єднала в Єдиний сервіс 104.ua всі онлайн і мобільні сервіси для споживачів газу, а також мережу з 125 клієнтських просторів і Всеукраїнський контакт-центр.

У 2020 р. сервіс 104.ua увійшов в топ-25 українських брендів, а компанія РГК в топ-25 кращих роботодавців і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

Рено Україна

Найбільший французький автовиробник давно і надійно закріпився на ринку України, а з 2015 р. бренд Renault номер один з продажу на автомобільному ринку нашої країни, зміцнюючи свої лідерські позиції у всіх ринкових каналах, особливо в роздрібному.

Починалося все в 2000 р. з невеликої групи співробітників і перших п'яти доларів. Сьогодні — більше 20 років по тому — у компанії Renault є 35 дилерських центрів у найбільших містах нашої країни, де працюють у загальній складності понад 1000 осіб.

Renault в Україні пропонує широкий модельний ряд надійних, стильних і функціональних легкових і комерційних автомобілів, з 2018 р. — також і електромобілі.

У 2020 р. компанія «Рено Україна» увійшла в топ-25 кращих міжнародних компаній України журналу «Власть денег».

«ТРК Україна»

Один з провідних телеканалів країни, четвертий рік поспіль лідер телерейтингів. В ефірі представлені інформаційні, інформаційно-аналітичні і публіцистичні програми, соціальні ток-шоу, яскраві розважальні проєкти, концерти і шоу, популярні і знакові серіали. Новини «Сегодня» є незмінним лідером серед інформаційних проєктів для широкої аудиторії, «Говорить Україна» з Олексієм Сухановим — уже вісім років найвідоміше і популярне соціальне ток-шоу країни.

У 2020-му канал «Україна» розпочав виробництво найвідомішого і популярного на сьогоднішній день у світі шоу «Маска» за форматом The Masked Singer від МВС, наша країна стане 30-ю країною світу, глядачі якої побачать цей зоряний проєкт.

Цього року компанія «ТРК Україна» і її представники увійшли до топ-25 найуспішніших бізнес-леді України і в топ-25 найуспішніших українських менеджерів за версією журналу «Власть денег».

Укргазбанк

Входить в топ-5 найбільших банків України за обсягом активів; 94,94% капіталу належить державі. За більш ніж 27 років роботи клієнтами Укргазбанку стали 2,1 млн українців і майже 70 тис. компаній. 250 відділень банку у всіх областях країни надають як традиційні, так і унікальні фінансові продукти і послуги — екокредити і екодепозити.

Сьогодні Укргазбанк — провідний екобанк України і єдиний представник green banking в Східній Європі. Він фінансує проєкти з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Цього року Укргазбанк увійшов до топ-25 українських брендів, топ-25 екокомпаній, топ-25 лідерів діджиталізаціі, топ-25 найуспішніших українських менеджерів, топ-25 програм КСВ, топ-25 ефективних маркетингових кампаній і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

«Укрлендфармінг»

Група компаній Ukrlandfarming — один з найбільших агрохолдингів України, заснований у 2007 р. Земельний банк — 470 тис. га, землі і підприємства Групи розташовані в 22 областях України, компанія господарює в трьох кліматичних зонах (полісся, лісостеп і степ), сформувавши 11 кластерів. Володіє п'ятьма насіннєвими заводами, 16 зерносховищами і 216 горизонтальними сховищами (загальна потужність зберігання 2,66 млн т).

Вирощувані культури: кукурудза, соняшник, пшениця, ріпак, соя. Також Ukrlandfarming — найбільший виробник насіння в країні, а також — у трійці лідерів ринку комбікормів (6,5% ринку). Тваринництво: ВРХ молочних і м'ясних порід, найбільший в Євразії яєчний холдинг «Авангард».

Цього року компанія «Укрлендфармінг» увійшла в топ-25 лідерів діджиталізаціі журналу «Власть денег».

«Укрпошта»

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрпошта» — національний оператор поштового зв'язку. Компанія налічує близько 11 тис. поштових відділень по всій території країни і понад 65 тис. працівників, з яких майже 28 тис. — листоноші. До її складу входять 26 регіональних філій, 32 сортувальні центри і 53 регіональних депо.

Діяльність компанії — це не тільки пошта, але і логістика, торгівля і фінанси, в цілому більше 50 різних послуг для приватних осіб і корпоративних клієнтів. У 2018 р. НБУ видав АТ «Укрпошта» ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. А зараз компанія готується стати ще й банком.

Цього року «Укрпошта» увійшла в топ-25 кращих роботодавців України та топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

«Фармак»

АТ «Фармак» з 2010 р. — лідер фармацевтичного ринку України за обсягами продажів лікарських засобів у грошовому вираженні і найбільший експортер ліків: продукція компанії поставляється в 28 країн світу. Наукова база компанії — 150 вчених, з яких 42 кандидати наук і п'ять докторів наук; дослідження розроблених ліків проводяться в європейських і американських лабораторіях.

20 виробничих ліній, які працюють на підприємстві, повністю відповідають вимогам GMP. Впроваджено і постійно вдосконалюється фармацевтична система якості відповідно до світових стандартів: ISO, GMP.

Цього року компанія «Фармак» увійшла в топ-25 українських брендів, топ-25 найуспішніших українських менеджерів, топ-25 кращих програм КСВ і топ-25 інноваційних компаній України журналу «Власть денег».

«Фокстрот»

Українська мережа магазинів електроніки та побутової техніки «Фокстрот» — це 162 магазини загальною торговою площею 154 тис. кв. м у 90 обласних і районних центрах, де працює близько 5 тис. співробітників. Це шосте місце серед торгових мереж України і 76-е місце в рейтингу найбільших компаній країни. Власний контакт-центр, 27,8 млн покупців у магазинах мережі щорічно, 10,5 млн учасників програми лояльності «Фокс-клуб», понад 8,5 млн відвідувачів сайту в місяць.

Вартість бренду «Фокстрот» — $48 млн. «Фокстрот» розвивається як омніканальний бренд (офлайн і онлайн-торгівля) і в 2019-му відзначив 25 років роботи; лідирує в категорії магазинів побутової техніки за рівнем впізнаваності бренду, відвідування і покупок.

Цього року «Фокстрот» увійшов у топ-25 українських брендів і топ-25 ефективних маркетингових кампаній журналу «Власть денег».

«Епіцентр»

Компанія «Епіцентр К», заснована в 2003 р., сьогодні — власник найбільшої в Україні мережі непродовольчого рітейлу. Вона налічує вже 73 торгових центри ( «Епіцентр» і «Нова лінія») загальною площею більше 1,5 млн кв. м, сплачує 4,56 млрд грн податків на рік.

До групи компаній «Епіцентр К» також входять 50 мультибрендових спортивних магазинів Intersport, онлайн-магазин еpicenterk.ua; агрохолдинг «Епіцентр Агро», який обробляє 160 тис. га землі, має 14 елеваторів загальною потужністю близько 1,5 млн т і 20 тваринницьких ферм, заводи з виробництва керамічної плитки Epicentr Ceramic Corporation у Калинівці і завод «Карпатська кераміка» і ЦОМ «Осмолода». У групі компаній працює 34 тис. співробітників.

Цього року співзасновник компанії Галина Герега увійшла в топ-25 найуспішніших бізнес-леді України журналу «Власть денег».

    Реклама на dsnews.ua