• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Справа не у вакцині. Коли "зелена" влада перестане жонглювати "гранатами"

Доктор Комаровський висловив конспірологічну теорію: Зеленський не проводить реформи, бо у когось на нього є компромат. А може, справа не в "кощієвому яйці"?

Зе-команда провалює вакцинацію проти коронавірусу в Україні
Зе-команда провалює вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

За словами Євгена Комаровського, який раніше підтримував Володимира Зеленського, йому складно уявити собі, що "людина, яка готова була дійсно міняти країну, (добровільно) зберегла в цій країні все, що її руйнує: тотальну корупцію скрізь, де тільки можна, медицину жебрацьку, постійне вливання грошей у дебільну пропаганду і так далі". Причину такої поведінки президента популярний телевізійний лікар пояснив наявністю компромату на главу держави. З вуст Комаровського це прозвучало несподівано. Однак загалом припущення про компромат цілком вкладається в загальну для виборців Зеленського логічну канву: той хоче змін у країні, але йому заважають. Спробуємо розібратися, хто ж ті нехороші люди, які вставляють палиці в колеса велосипеда, на якому їде "слуга народу".

Нескладно помітити: майже все, за що береться нинішня влада, в результаті йде шкереберть. Начебто і правильна ідея, але виконання нікудишнє. Візьмімо, наприклад, нинішній локдаун. Статистика захворюваності на COVID-19 і смертності через наслідки хвороби в країнах Євросоюзу, особливо в Британії та Німеччині, жахлива. Тому тамтешня влада посилює заборони, хоча ними європейці незадоволені не менш ніж українці. Як світле майбутнє влади країн ЄС пропонують своїм громадянам масову вакцинацію, але не будь-чим, а вакцинами, які підтвердили свою ефективність. Для того щоб виробився колективний імунітет, потрібен певний час, але такий варіант все-таки кращий, ніж вічний карантин.

А що відбувається у нас? Зі зменшенням кількості тестувань статистика стала досить оптимістичною, щоб у більшості громадян виникло резонне питання: а навіщо ввели локдаун, якщо день у день кількість тих, хто видужав, перевищує число інфікованих? Судячи з ковідних зведень, європейцям і американцям треба вивчати наш досвід: у них все погано, а у нас — помітне поліпшення. І без вакцинації. У тій же Німеччині канцлер Ангела Меркель допускає ймовірність мегалокдауну в країні, а український міністр охорони здоров'я Максим Степанов спочатку виступив за продовження жорсткого карантину, пояснивши це можливим сплеском захворюваності після новорічно-різдвяних свят, і буквально наступного дня відрікся від своїх слів. "У такому режимі, який діє до 24 січня, (продовжувати. -" ДС ") навіть думки немає такої. Це повинно бути логічно і відповідати законам епідеміології", — підкреслив міністр. Законам епідеміології? Ну-ну…

Інший приклад — головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. Він повідомив, що поліція і Держпродпотребслужба перевірять факти порушення карантинних заборон на лижних курортах Івано-Франківської та Львівської областей. Перевірки розпочнуться після того, як президент Зеленський, який фотографувався з натовпами громадян, поїхав відпочивший з Буковеля. Невже на Степанова і Ляшко у спецслужб теж є настільки потужний компромат, який примушує їх виставляти себе блазнями?

Окрема тема — вакцини. "ДС" писала, чому ймовірність вироблення українцями колективного імунітету до коронавірусу в результаті перенесеної хвороби вища, ніж від проведення успішної масової вакцинації. Політики і експерти багато говорять, а ЗМІ пишуть про ймовірну корупційну складову при закупівлі китайської вакцини, ефективність якої поки не підтверджена, про те, що МОЗ прогавив, коли треба було домовлятися з виробниками сироватки, про скандал з підпільною вакцинацією контрабандною вакциною Pfizer і так далі, але суспільство на всі ці скандали реагує мляво. Розбірки навколо щеплень швидше стосуються самих політиків, у суспільстві ж давно зміцнився короновірусний пофігізм. І причина тому не байдуже ставлення до свого здоров'я, а поведінка влади: люди дивляться на те, що відбувається, як на велику комедію, а розмови про масову вакцинацію сприймають як черговий акт цієї вистави. Минулу владу теж ганьбили і навіть ненавиділи, що і відобразилося на результатах виборів 2019-го, але дії нинішньої влади нагадують якийсь хитромудрий експеримент. Спершу робляться гучні заяви, потім від них відмовляються, крокують вперед, потім, оцінивши збиток для рейтингів, відкочують назад, як у випадку з тарифами. Але ніяких висновків, ніякої стратегії, ніяких спроб хоча б трохи зазирнути в майбутнє. День прожили, ніч протримались, і добре...

Ось ще приклад. Міністр Степанов анонсував масштабну вакцинацію вже в лютому. При цьому пообіцяв, що щеплені від COVID-19 українці отримуватимуть спеціальні паспорти. А Ляшко заявив, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу дозволено видавати тільки після щеплення схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я препаратами. На сьогодні це тільки Pfizer. На черзі ще кілька, але про їх постачання в Україну поки говорити зарано. Тобто наші громадяни, які отримали укол китайської CoronaVac, обзаведуться спецпаспортами, з якими не зможуть поїхати в країни ЄС. Чи варто дивуватися, що бажаючі відвідати Європу будуть шукати можливості щепитися Pfizer, нехай і контрабандною за спекулятивною ціною.

Як вирішити цю проблему? Адже Європа після масштабної вакцинації напевно істотно обмежить в'їзд нещеплених громадян. Потрібно домовлятися, пояснювати ситуацію, розробити алгоритм дій до моменту отримання нами інших вакцин, наприклад, додатково підтверджувати відсутність хвороби ПЛР-тестом. Інакше Євросоюз для більшості українців закриється надовго. Наші уповноважені особи вже домовляються з Брюсселем? Як би не так. Прем'єр Денис Шмигаль в четвер заявив: від китайської вакцини можуть відмовитися, якщо вона не підтвердить ефективність і безпеку. Навіть країни, бідніші за Україну, почали вакцинацію, а у нас незрозуміло, чим і коли будуть колоти.

Реклама на dsnews.ua

Тому з приводу компромату, який нібито заважає президенту і його команді успішно працювати, пан Комаровський не правий. Швидше проблема в тому, що нинішня влада діє за принципом "мавпи з гранатою", власними руками перетворюючи навіть ті теми, де могла б зіграти собі на користь, на вибухонебезпечні предмети.

    Реклама на dsnews.ua