• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ви всі брешете. Коли в Україні з'явиться партія борців з коронавірусною змовою

Майже 65% українців вважають: події в країні розвиваються в неправильному напрямку. Історія вчить, що в періоди такого розчарування дуже популярними стають теорії змови

Реклама на dsnews.ua

Днями на одному зі столичних ринків довелося почути розмову двох продавщиць, схвильованих тим, що через зростання захворюваності COVID-19 в Києві знову можуть закрити ринки. Одна із співрозмовниць обурювалася: "Це ніколи не закінчиться, лікарні спеціально приписують кількість хворих, тому що лікарям дають коронавірусні доплати". Інша учасниця розмови, мабуть, політично стурбована, висловила іншу версію: спеціально накручують дані, щоб зірвати вибори. Але обидві були згодні з тим, що "вони там, нагорі, махлюють, а народ страждає". Згадали навіть про Трампа: мовляв, він виплачує американцям по $2 тис. На такі гроші можна і вдома сидіти, а у нас підприємцям не дають ні копійки допомоги.

Приписки і зрив виборів. Це тільки два конспірологічних припущення, є й інші: спеціально накручують цифри і загрожують посиленням карантину на осінь, щоб батьки були вдома з дітьми і зубожіли без роботи; фармакологічній мафії вигідно залякати людей, щоб витрачалися на ПЛР-тести і ліки; олігархи змовилися таким чином знизити зарплати людям, а самі-то багатіють ...

Під час епідемій і тим більше пандемії змовницькі теорії дуже популярні. З часів, коли лютувала чума, людство далеко пішло в науково-технічному прогресі, а ось стрибок у свідомості, на жаль, стався набагато менший. Звичайно, в підступи диявола і злі чари відьом вже мало хто вірить, але є "світова закуліса", масони, китайці, американці, в адаптованому для України варіанті — "соросята" та інше "зовнішнє управління", яке тримає бідну країну на кредитному гачку .

Скільки українців в це вірять, сказати складно, але 38,5% вважають проблему коронавіруса перебільшеною і що є багато захворювань небезпечніше. Така відповідь на питання "наскільки небезпечним є це захворювання" в ході соцопитування отримали Центр Разумкова та Центр SOCIS. Небезпечним коронавірус визнали 38,9% українців, ще 18,3% вважають, що ця хвороба буде мати катастрофічні наслідки для людства. Тобто майже 40 відсотків наших співгромадян потенційно можуть підтримати тих політиків, які на свої прапори піднімуть гасло "ви брешете про коронавірус". Ви — це влада. За даними цього ж опитування, 46,1% опитаних вважають, що влада щось робить для боротьби з епідемією, але цього недостатньо, на думку ще 21,2% — влада нічого не робить. І тільки 21% респондентів згодні з тим, що робиться все, що можливо.

В опитуванні є ще одна цифра: у 83,2% не виявилося родичів і знайомих, які підхопили вірус, у 13,7% такі є. Показники зростання захворюваності коронавірусом в сорокамільйонній Україні, слава Богу, поки не критичні, звідси і незначне число тих, хто стикався з цією хворобою. Але, з іншого боку, ті, хто не хворів і чиї близькі не потрапили під удар епідемії, цілком можуть прислухатися до гасел політиків, які оголосять священну війну "брехні" про коронавірус.

Раніше говорили, що у нас всі розбираються в політиці і футболі. Зараз же, завдяки інтернету і соцмережам, дуже багато хто готовий давати поради космічного масштабу в будь-якій сфері. Головне чітко ставити наголос: народ страждає від дій (або бездіяльності, все залежить від ситуації) керівництва країни. І не обов'язково вдаватися до мракобісся, переконуючи виборців, що хворобу на людство напустили масони (або якісь інші "погані хлопці"), вистачить звинувачень на адресу влади, що вона неправильно реагує на пандемію. І якщо не 38,5% голосів в кишені, то п'ятивідсотковий прохідний бар'єр на виборах цілком реально подолати.

    Реклама на dsnews.ua