• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

"Релігійне" справу проти Порошенка: ПЦУ заявила про тиск на церкву на догоду Росії

Реклама на dsnews.ua
Православна церква називає кримінальне провадження за фактом "розпалювання міжрелігійної ворожнечі" при створенні ПЦУ прикладом тиску силовиків на церкву

Про це йдеться в заяві Київської митрополії ПЦУ, яке було опубліковано на сайті сьогодні, 19 червня, передає "ДС".

Там зазначають, що 18 червня 2020 з повідомлень ЗМІ представникам церкви стало відомо про офіційне підтвердження існування розслідування, розпочатого ще 6 листопада минулого року нібито через "розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ".

"Те, що таке "розслідування" було офіційно розпочато і досі (більше восьми місяців) проводиться, не може бути оцінено Київською митрополією Православної Церкви України ніяк інакше, як приклад використання противниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних і судових органів України з метою перешкоджання розвитку та розвитку Православної Церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободи волевиявлення релігійних громад", - йдеться в заяві.

У заяві сказано, що дане розслідування "стоїть у ряду цілого ряду подібних заяв і дій, скоєних за останні півтора року для переслідування духовенства та активних парафіян ПЦУ, для тиску на добросовісних представників органів місцевої влади і самоврядування".

В Митрополії нагадують, що про "такої ганебної практики" вже робили заяву тиждень тому.

"Особливо ганебним і цинічним виглядає використання в нинішній кампанії імені та авторитету Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка рішенням свого Помісного Собору 15 грудня 2018 припинила окреме існування як релігійне об'єднання, склавши разом з іншими гілками українського православ'я в єдину помісну Православну церкву України. Слід нагадати, що УПЦ (ПЦУ) є єдиним правонаступником УПЦ КП та УАПЦ, які об'єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП як нібито від окремого релігійного об'єднання, які не мають на це жодного канонічного, ні юридичного права", - зазначають в церкві.

У ПЦУ підкреслюють, що держава "законом зобов'язана шанувати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, не втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій".

"Вважаємо, що і сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрито, а нібито триває вже більше 8 місяців, ставши публічно відомим тільки зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України, здійснюваної в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр в сусідній країні-агресора", - стверджують в церкві.

У ПЦУ закликали тих, кого залучають до політично вмотивованого переслідування, пам'ятати про особисту відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями".

"А ініціаторів таких дій хочемо попередити словами Священного Писання, як це було зроблено 23 листопада 2004 зі сцени на Майдані Незалежності в заяві низки українських конфесій: "Лжесвидетель не залишиться безкарним, хто ж неправду говорить, не буде врятований" (Книга Притч, 19:5)", - наводяться в заяві слова з Біблії.

Нагадаємо, раніше в ГБР підтвердили слова п'ятого президента України Петра, що у відношенні нього порушено кримінальну справу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Як повідомляла "ДС", в січні почесний патріарх ПЦУ Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року, на якому була ліквідована Українська православна церква Київського патріархату.

    Реклама на dsnews.ua