• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

68% українців заявили, що не палять, – соцопитування

68% опитаних українців заявили, що не палять тютюнові вироби

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного опитування "Алкоголь і локдаун. Наскільки більше українці стали пити", проведеного компанією «Нью Імідж Маркетинг Груп» на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

Так, згідно з опитуванням, не палять 50% чоловіків та 82% жінок;

8-12 цигарок на день палять 18% респондентів: 30% чоловіків та 8% жінок;

7 цигарок на день — 7% опитаних: 8% чоловіків та 7% жінок;

Більше пачки на день палять 4% опитаних українців; 8% чоловіків і 1% жінок;

Палять не кожного дня 3% респондентів: 4% чоловіків та 2% жінок.

Соціолог Олександр Шульга, представляючи дослідження, звернув увагу на суттєву розбіжність у відповідях на це питання між жінками та чоловіками.

"Якщо ми подивимося, скільки жінок відповіли "ні" — то там 82% відповіли, що не палять, а серед чоловіків — 50%. Тобто 50% чоловіків відповіли, що вони не палять. Тобто у нас інша половина відповіла, що палить так чи інакше. При цьому, серед чоловіків — 30% — до пачки на день цигарок викурюють. Ще 8% викурюють понад пачку на день. Тобто 38% чоловіків курять або багато, або дуже багато", — розповів Шульга.

Соціолог, додав, що серед жінок курять до однієї пачки на день 8%, а більше однієї пачки на день — 1%.

"Між чоловіками та жінками у нас доволі сильні розбіжності щодо паління. Чоловіки у нас палять багато", — зазначив Олександр Шульга.

Також він звернув увагу, що серед поколінь порівняно частіше відповідає, що так чи інакше палить, середнє покоління — 35-44 роки. Порівняно рідше відповідає, що палить старше покоління.

У загальноукраїнському репрезентативному дослідженні взяли участь 2400 респондентів. Його вибірка — багатоступенева, з квотним відбором на останньому етапі: за віком статтю, населеним пунктом та регіоном. Статистична похибка не перевищує 2%. Дослідження проводилося методом face-to-face — за місцем проживання респондентів. Соціологи при проведенні опитування використовували планшети, контролюючи якість даних та хід робіт.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua