• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Арно Біду зловили на брехні з приводу загрози Павелко

Реклама на dsnews.ua
Швейцарський журналіст Арно Біда, проти якого ФФУ подав позов про захист честі і гідності за публікацію неправдивих даних, заплутався у своїх показах

Так, 20 січня 2019 року в ефірі французького телеканалу TV5 Monde Біда заявив про те, що на його адресу надійшли погрози з українського номера телефону, який, нібито, належить президенту ФФУ Андрій Павелко.

"...мені також погрожували по телефону з України. Номер нібито - я кажу "нібито", бо ще потрібно довести - належить [президенту Федерації футболу України Андрію] Павелко", - сказав журналіст, додавши, що загрози він пов'язує зі своїми, опублікованими раніше, "розслідуваннями" про Павелко.

Через три дні, 23 січня 2019 року, в коментарі українському виданню "Гордон", Арно Біда вже стверджував інакше. Він заявив, що погрози на його адресу надходили особисто від Павелко, без будь-яких застережень про номер телефону і його невстановленому власника.

"Я і сам після того, як опублікував дві викривальні статті про корупцію президента Федерації футболу України Андрія Павелка, отримав особисто від нього погрози і змушений був звернутися до прокуратури з відповідною заявою", - сказав журналіст.

Далі (6 лютого) від Арно Біди пішла третя, різна від перших двох, версія про нібито надходили погрози. На цей раз дзвінок з погрозами на його адресу вже "виходив",

з українського ноутбука.

"7 листопада 2018 року, 3.33 ночі, коли я працював у своєму офісі, мені зателефонували на мобільний з українського номери. Численно повторене мною вимогу представитися було проігноровано. Замість цього хтось по-англійськи рішуче сказав мені не втручатися у справи, що не стосуються мене, після чого додав, що знає, де я перебуваю, і пообіцяв "подбати" про мене.

Джерела в Україні запевнили, що цей номер відповідає ноутбука Павелко, - заявив Біда на сторінках видання L Illustré

І ось сьогодні, 21 лютого, від Арно Біди послідував ще один варіант того, як він нібито отримував погрози від Павелко. Тепер журналіст стверджував, що йому дзвонили люди, які пов'язані з Андрієм Павелком", а не він сам. Відповідну заяву Біди опублікував портал "Репортери без кордонів".

Таким чином, протягом місяця, швейцарський журналіст Арно Біда озвучив як мінімум чотири різні версії того, як йому нібито погрожував президент ФФУ Андрій Павелко.

Адвокат ФФУ Володимир Тимошенко, коментуючи ситуацію, назвав заяви Біди про погрози - наклепом з метою тиску на швейцарський суд, в якому розглядаються позови Федерації.

Також, у ФФУ уточнив, що неправдиві висловлювання Біди про погрози стануть предметом чергового позову ФФУ проти журналіста.

    Реклама на dsnews.ua