• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Bellingcat збирається опублікувати своє розслідування по "вагнергейту" на початку травня

У Bellingcat збираються опублікувати своє розслідування щодо зриву спецоперації українських спецслужб із затримання бійців ПВК "Вагнера" в Білорусі на початку травня

Христо Грозєв
Христо Грозєв
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив журналіст Христо Грозєв в ефірі "Еха Москви", передає "ДС".

"Ми вирішили все-таки випустити текстове розслідування раніше, щоб не чекати на остаточний фільм. Сподіваємося, що в першій декаді травня воно вийде, саме по операції української спецслужби, яка змогла виманити вагнерівців", — розповів він.

Журналіст також відповів на питання щодо того, чи піде мова в розслідуванні про участь у зриві спецоперації керівництва України.

"Я знаю, що половина України очікує саме цього від нас, але це не мета нашого фільму. Звичайно, ставлять запитання, чому операція була зупинена в кінці, але наша мета — не знайти уявних чи реальних зрадників. Це буде на потім, швидше за все, не для нас буде завдання. Наш фільм саме про те, як проводилася ця операція, — як вона сталася, як готувалася, чи була вона взагалі (бо це ставиться під сумнів) і що було би, якби вона закінчилася за планом", — сказав Грозєв.

Як повідомляла "ДС", 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом з'явилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнер", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. Радник останнього Михайло Подоляк заявив, що історія зі зривом затримання найманців ПВК "Вагнера", які були заарештовані в Білорусі, є "блискучою медійною операцією". У свою чергу, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зрив спецоперації "маренням".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua