• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Біля української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді — навала пінгвінів (ФОТО)

Біля української наукової станції "Академік Вернадський" в Антарктиді помітили рекордні для цього сезону скупчення пінгвінів

Науковці помітили рекордні для цього сезону скупчення пінгвінів
Науковці помітили рекордні для цього сезону скупчення пінгвінів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Національного наукового антарктичного центру, передає "ДС".

"Цього липня наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів: на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів, що живляться. Переважно це субантарктичні пінгвіни (дженту) чи пінгвіни Аделі", — кажуть у центрі.

Такі великі скупчення пінгвінів приваблюють хижаків — морських леопардів і косаток. Тож вони зараз теж тримаються поблизу.

Переважно помічають субантарктичних пінгвінів або пінгвінів Аделі
Переважно помічають субантарктичних пінгвінів або пінгвінів Аделі

Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. Ймовірно, припускають вчені, до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу. В окремі дні їх не бачили зовсім або реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань перевищувала 1000 особин, переважно — пінгвінів Аделі.

Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями
Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями

"Зазвичай коли в Антарктиці зима (а в Україні відповідно літо), пінгвіни, що живуть біля нашої станції, відпливають дещо північніше. Оскільки вони харчуються крилем, то потребують відкритої води для полювання на "здобич". Тож коли акваторію навколо "Вернадського" на зиму сковує крига, пінгвіни відкочовують туди, де відкрита вода, щоб мати доступ до їжі", — пояснюють науковці.

Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік.

Як писала "ДС", комітет Верховної Ради з питань бюджету підтримав рішення Кабінету міністрів про придбання британського науково-дослідного океанографічного судна "Джеймс Кларк Росс". Очікується, що це покращить логістичне забезпечення станції "Академік Вернадський".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua