• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У Раді дали згоду на покупку "наукового" криголама за $ 5 млн

Комітет Верховної Ради з питань бюджету підтримав рішення Кабінету міністрів про покупку британського науково-дослідного океанографічного судна "Джеймс Кларк Росс"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, передає "ДС".

Презентацію необхідності виділення коштів на засіданні Комітету провів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

"Цей корабель – повноцінний науковий інститут, на борту якого одночасно може перебувати до 50 спеціалістів. Насправді це справжній криголам, який здатен здолати кригу до 4 метрів. Його придбання покращить логістичне забезпечення нашої антарктичної станції «Академік Вернадський». Вартість судна 5 млн доларів. Але дешевше та швидше його купити, ніж будувати нове, на яке треба витратити від 100 млн доларів", — зазначив Гончаренко.

Нардеп додав, що Україна "не повинна залишатися осторонь від освоєння Антарктики", особливо якщо у нас там є своя станція.

Як повідомляла "ДС", раніше Кабінет міністрів виділив кошти на покупку британського криголама в науково-дослідних цілях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua