• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Бойовики затримали на КПВВ і посадили "на підвал" вагітну "шпигунку"

"ДНР" затримала на КПВВ і звинуватила в "шпигунстві" вагітну українку Оксану Паршину

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні «Медійної ініціативи за права людини», передає "ДС".

Молоду жінку заарештували 14 травня за в'їзді в "ДНР" із Росії. Уже більше місяця бойовики утримують її в Донецьку, незважаючи на вагітність.

Жінка прямувала до своєї сестри, але була затримана представниками «МГБ» на «пропускному пункті» «Маринівка» при перетині неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Оксану просто зняли з автобуса, повідомивши, що перевірять документи і посадять на наступний рейс.

«Але цього не сталося. На добу вона просто зникла. Вранці наступного дня її привезли в квартиру матері на обшук. Вилучили комп'ютер, на якому, як кажуть рідні, було більше пилу, ніж інформації, і релігійну літературу матері», — розповідають правозахисники.

Будинок Оксани Паршиної був поблизу Донецького аеропорту, він був зруйнований у 2014 році. Оксана з маленькою дитиною тоді врятувалася. Пізніше жила разом із мамою і сестрою, а потім поїхала з ОРДЛО до Маріуполя.

Після затримання Паршиної рідні не знали, де її утримують. Спочатку їм сказали, що в приміщенні «МГБ», потім в «ізоляторі тимчасового утримання». Рідні дізналися, що затримали Оксану на 30 діб так званого адміністративного арешту. Вони дуже хвилювалися, адже не знали, чи отримувала Оксана кваліфіковану медичну допомогу. На момент попадання "на підвал" жінка була на десятому тижні вагітності.

Минуло 30 днів, Паршину так і не відпустили.

"Ми дуже сподівалися, що представники "МГБ" з'ясують усі обставини, визнають, що помилялися, і відпустять. Але цього поки не відбулося, незважаючи на вагітність", — розповів правозахисникам один із родичів Оксани.

Весь цей час сім'я заручниці намагалася знайти адвоката. Зі своїх джерел родичі дізналися, що її звинуватили в «шпигунстві» і переводять до СІЗО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua