• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Більшість українців вірять, що Коломойський виводив гроші з "ПриватБанку" через "95 квартал", — опитування

61,7% українців знають про міжнародне розслідування Pandora Papers щодо офшорів українських політиків

Ігор Коломойський
Ігор Коломойський
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані опитування КМІС, передає "ДС".

Нагадаємо, понад 650 репортерів із усього світу під керівництвом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів оприлюднили фінансові документи про таємні угоди і приховане майно сотень світових лідерів. Новий витік даних отримав назву Pandora Papers. Серед фігурантів розслідування — низка українських бізнесменів і чиновників, включаючи президента Володимира Зеленського.

"Про міжнародне розслідування Pandora Papers знають 61,7% українців, хоча з них тільки 13,8% стверджують, що досить добре поінформовані, а 47,9% відповідають, що тільки щось чули, але не знають деталей. При цьому 77,1% респондентів вважають неприпустимим, щоб вищі посадові особи в державі і провідні політики володіли офшорними рахунками за кордоном. Вважають, що в цьому немає нічого поганого — 15,6%", — ідеться в дослідженні.

"При цьому, незалежно від того, знали чи ні до інтерв'ю респонденти про це розслідування, 56,9% респондентів вірять, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери мають офшорні рахунки за кордоном, а Ігор Коломойський нібито виводив кошти з "ПриватБанку", в тому числі через "95 квартал". Не вірять у це 22,6% респондентів. Серед тих, хто "вперше чує", 42,3% вірять у причетність В. Зеленського/"95 кварталу" до офшорних рахунків і виведення коштів ( не вірять — 29,4%). Разом із тим, серед тих, хто добре поінформовані, вірять 85,4% (не вірять — 11,6%), а серед тих, хто тільки дещо чув — 60,8% (не вірять — 20,3%)", — зазначають соціологи.

Протягом 15-18 жовтня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer — assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (випадкової генерації телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua