• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Британський коронавірус" в Україні поки навіть не почали шукати

Реклама на dsnews.ua

Перші зразки, відібрані в Україні для виявлення британського штаму COVID-19, відправлять в певну ВООЗ лабораторію на базі Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина) лише 19-21 січня

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоровʼя Віктор Ляшко, інформує "ДС".

"Перші зразки плануються до відправлення 19-21 січня 2021 року до визначеної ВООЗ лабораторії, що функціонує на базі клініки "Шаріте" (Берлін, Німеччина). Зразки буде відібрано до 14 січня від хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію, зареєстрованих на територіях зі значним рівнем поширення інфекції, від хворих із важким перебігом хвороби і/або з досвідом подорожі до Великої Британії", — сказав Ляшко.

Він повідомив, що передача зразків буде проводитися в звʼязку із закликом ВООЗ до всіх країн почати дослідження циркуляції нового "британського" штаму на своїх територіях.

Ляшко уточнив, що відібрані зразки будуть зберігатися при температурі мінус 70 ° С і нижче, уникаючи повторного розморожування/заморожування.

В середньому в 2021 році Україна буде відправляти в певну ВООЗ лабораторію 150-200 зразків на місяць для визначення британського мутованого штаму коронавірусу.

Нагадаємо, згідно з дослідженням вчених лондонського Імперського коледжу (Велика Британія), новий штам коронавируса, який виявили в країні, є набагато більш заразним в порівнянні з "звичайним".

    Реклама на dsnews.ua