"BROCARD завжди був і лишається українським", – заява компанії
Упродовж 14 місяців із початку повномасштабного вторгнення мережа BROCARD втратила 30 магазинів із 97. Причина — не лише військові дії, але й потужна інформаційна атака та блокування діяльності
![](https://www.dsnews.ua/static/storage/thumbs/414x290/3/9d/69356d52-ba15e509dba2d3ec2c9da1baa962a9d3.jpg?v=1930_1)
На офіційному сайті підприємства повідомляють, що станом на зараз правоохоронні органи не мають жодних претензій до мережі BROCARD, передає "ДС".
За останні місяці 2023 року ТОВ "Брокард-Україна" та ТОВ "Егзагон" виграли 34 судові справи, що зняло всі обмеження на повноцінне функціонування бізнесу.
У компанії стверджують, що для звинувачень не було жодних підстав: "мережа BROCARD завжди була й лишається українським підприємством і ніколи не вела господарської діяльності на території російської федерації".
У BROCARD переконані, що метою інформаційної атаки та адміністративного тиску була спроба витіснити з ринку найбільшу парфумерно-косметичну мережу. Підприємству вдалося зберегти робочі місця для 70% працівників – це майже 1300 осіб. В умовах кризи компанія продовжувала офіційно виплачувати заробітну платню. У 2022 році фонд оплати праці групи компаній склав близько 400 млн грн, а в першому кварталі 2023 року — близько 80 млн грн. Сума податків, сплачених до державного бюджету ТОВ "Брокард-Україна" та ТОВ "Егзагон" у 2022 році, — 673 млн грн (863,5 млн грн. в 2021 році). До кінця 2023 року в планах компанії сплата податків на більш ніж пів мільярда гривень.
Зазначається, що кінцевий бенефіціар холдингу французький бізнесмен Філіп Бенасін та співробітники "Брокард-Україна" активно працюють задля перемоги України. За 14 місяців компанія підтримала Збройні Сили України на більш ніж 67,4 млн грн. На стадії підписання меморандуми з Міністерством оборони щодо щомісячної підтримки кількох підрозділів (йдеться про певний відсоток від обороту компанії). Зараз 25 співробітників компанії захищають країну в лавах ЗСУ та ТРО. Також 5 млн грн спрямовано у фонд "Повернись живим" на військові комплекси для проєкту "Довгі руки ТРО". Частину прибутку від продажу кількох ароматів перераховують до благодійного фонду "Я буду твоїм тилом", про це повідомляють в "Брокард-Україна".
"Патріотизм — це не про гучні гасла. Не про "зраду", переслідування та цькування бізнесу. Патріотизм — це працювати, платити податки, берегти людей, допомагати й боротися із ворогом не словами, а справами. Хто виграє, якщо з ринку піде BROCARD? Хто утримуватиме колектив, годуватиме близько 3000 членів їхніх родин? Хто платитиме до пів мільярда гривень податків до бюджету? У компанії немає власного майна: магазини мережі — це оренда. Тож, крім зобов’язань перед співробітниками, партнерами і державою, у нас нема чого забрати, –коментують спроби інформаційного тиску на офіційному сайті мережі BROCARD. – Чи візьме на себе ці зобов’язання той, хто так сильно хоче зараз закрити компанію? Питання не риторичне. Над ним слід замислитися тим, хто активно намагається допомогти втопити великий та чесний бізнес".