• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ЗМІ: З озера Вирлиця апріорі не вийде гарний екопарк

Озеро Вирлиця в Дарницькому районі Києва, яке нікого не цікавило 40 років, зненацька опинилось в епіцентрі скандалу із сотнями інтернет-ботів, масштабною кампанією з дискредитації ветеранів та інвалідів АТО, шантажем депутатів Київради та галасливими "екоактивістами"

Реклама на dsnews.ua

Здавалося б, група молодих людей просто обʼєдналися навколо світлої мети — створити в Києві заповідний "екопарк" навколо озера Вирлиця. "Екоактивісти" пояснюють інтерес до Вирлиці "історичністю водойми та мешканням на його берегах рідкісних птахів та тварин". Однак насправді Вирлиця – це штучно збільшене у 10 разів озеро технічного призначення, яке було створене в радянські часи для потреб Бортницької станції аерації та сміттєпереробного заводу "Енергія", що розташовані неподалік. На той час це була околиця столиці, житлових будинків поруч не було. Тобто, по суті, активісти вимагають зробити заповідник із технічної водойми, пише ASPI.

Протягом 40 років озеро цікавило хіба наркоманів, алкоголіків та використовувалось як сміттєзвалище. Пересічні мешканці району там не гуляли — брудно й небезпечно для життя та здоровʼя.

Але у квітні-травні 2021 року зненацька знайшовся забудовник, який залучив інвесторів, зокрема, іноземних, для облаштування території навколо озера Вирлиця. Було оголошено про створення сучасної паркової зони з доріжками, освітленням, спортивними та ігровими майданчиками тощо. І якраз тоді "екоактивісти Дарницького району" заявили про перебування на цій території червонокнижних птахів і тварин, відзначає видання.

У соцмережах було створено спільноту "Екопарк Вирлиця", однак там лише кілька десятків живих людей, решта — боти. Ті, хто їх створив, просто пересилають та передруковують старі дописи, які, за задумом, можуть імітувати "живе" спілкування. До того ж, усі негативні коментарі, які з'являються на сторінці, негайно видаляються, підкреслює ASPI.

Організовує та координує акції "екоактивістів" Олексій Гриценко, який представляється "радником мера Києва з питань екології". Допомагає йому в цьому Анастасія Гмирянська, яка відома у Facebook під іменем Nastia Kyt.

Коли забудовник оголосив про намір створити на Вирлиці Центр реабілітації ветеранів АТО, його підтримали українські захисники. Але "екоактивісти" у відповідь розпочали брудну кампанію з дискредитації ветеранів, а саме монтували та розміщали в соцмережах відео, виставляючи українських воїнів алкоголіками та наркоманами. Звинуватили Владислава Метельського (позивний "Метеля") у привласненні коштів, зібраних для потреб ДУК "Правий сектор" у 2014-2015 роках, заплатили за рекламу цього допису у Facebook, тегають депутатів Київради, погрожують їм. Подібна робота у соцмережах потребує чималих коштів, відтак виникає слушне питання, хто й для чого усе це фінансує, пише ЗМІ.

Ветерани та інваліди АТО надіслали депутатам Київради листи-нагадування, що таке насправді озеро Вирлиця і чи може з нього вийти гарний екопарк.

    Реклама на dsnews.ua