• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Справа Шеремета: у підозрюваних з'явилися проблеми зі здоров'ям

Реклама на dsnews.ua

У підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненко і Юлії Кузьменко, які знаходяться в СІЗО вже більше 200 днів, виникли проблеми зі здоров'ям

Про це йдеться в повідомленні "Громадського радіо", передає "ДС".

У Юлії Кузьменко з'явилися збої ритму серця і проблеми з тиском, а у Юрія Антоненко виникли болі в нозі через нездорові судини.

"У зв'язку з тим, що дуже висока температура в камері - вона не провітрюється, вікна не відкриваються - починаються збої ритму серця, починаються проблеми з тиском, з суглобами. І воно з кожним днем накопичується і погіршується. 206 днів в темній камері - це дуже багато", - заявив Петра Киян, чоловік Юлії Кузьменко.

"У нього болить нога і щось з судинами і венами, я не медик точно не скажу, і ми, звичайно, пишемо відповідні клопотання та заяви, але поки йому медичну допомогу так і не надали", - зазначив адвокат Антоненко Станіслава Кулик.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй - Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузменко перебувають під вартою, Дугарь - випущена під заставу.

    Реклама на dsnews.ua