• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рейтинг найкращих шкіл Києва за результатами ЗНО - 2016

Інтерактивна таблиця шкіл Києва з восьми ключових предметів
Реклама на dsnews.ua

16 серпня Український центр оцінювання якості освіти представив результати учасників ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання). Це, мабуть, кращий привід скласти думку про рівень шкільної освіти. Знайти школи, які готують кращих з кращих майбутніх абітурієнтів вузів.

Київ - в числі кращих за показниками ЗНО. Ще один цілком очікуваний висновок: гімназії та ліцеї залишають позаду середні школи.

Виконуючий обов'язки директора Центру оцінювання якості освіти призначений Вадим Карандій каже, що випускники гімназій, ліцеїв і колегіумів володарі в основному результати достатнього і високого рівнів (українська мова - 79,1%, історія України - 56,9%, математика - 69,6%). У загальноосвітніх школах - в основному середній рівень знань з історії України (64,5%) та математики (49,9%), середній і достатній - з української мови (35,8% та 33,0% відповідно).

Приклади підтверджують висновки Карандія: з української мови в лідерах Ліцей "Інтелект", «Новопечерская школа». З історії - Український гуманітарний ліцей Київського національного університету, Гімназія "Столиця", Гімназія "Ерудит", з математики - Русанівський ліцей, Український фізико-математичечский ліцей Київського національного університету та ліцей "Інтелект". До речі, єдина школа, яка входить в ТОП-5 по декількох зазначених вище предметів - школа №145. Хоча школа вона лише номінально. Насправді це теж ліцей в центрі столиці на вул. Шота Руставелі. З фізики у трійці лідерів - "Новопечерская школа", ще раз «Інтелект» та школа №128. Але і тут вона звичайна лише на папері. Це повністю реконструйована в 2015 році школа в елітному районі на вулиці Раїси Окіпної.

У 2016 році Український центр вперше оприлюднив повну базу даних з результатами основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання учасників тестування. "Ця інформація є важливою насамперед для педагогічної спільноти, експертів, аналітиків, які проводять дослідження якості середньої освіти, а також аналізують рівень знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів", - говорить Карандій.

Проаналізувавши результати тестів 13 тис учнів Києва з більш ніж 380 шкіл, гімназій і ліцеїв Києва, "ДС" склав перший в українських ЗМІ рейтинг шкіл столиці 2016 року, у вигляді середнього балу по кожній школі, які забезпечили ці учні, з восьми ключових предметів. Нагадаємо, що оцінка ЗНО проводиться в межах 100 і 200 балів, де 100 - нижній поріг здачі, а 200 - ідеальний результат.

Рейтинг представлений у вигляді інтерактивної таблиці. Натискаючи мишею в правому стовпці з предметів, ви зможете відсортувати таблицю за найбільшим середнім балом. Якщо в графі зазначено "0" - це означає, що з даного предмету немає жодного учня, який здавав би відповідний іспит або отримав прохідний бал (вище 100).

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua