• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Демонтаж пам’ятника Катерині ІІ в Одесі загалом можливий, — Мінкульт

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що пам'ятник російській імператриці Катерині ІІ в Одесі можна демонтувати

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю онлайн-медіа "Свідомі", передає "ДС".

"В Україні досі є орієнтовно 400 вулиць імені Пушкіна. Нам стільки не потрібно… Щодо пам'ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду", — заявив Ткаченко.

Він пояснив процедуру знесення пам'ятника: якщо пам'ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до Мінкульту рішення щодо виключення її з цього списку. У такому випадку пам'ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам'ятників чи віддати до музею. 

"Тобто не обов'язково трощити", – зазначив міністр. 

Якщо це національна пам'ятка, то МКІП вносить пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. 

"Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов'язані з тим чи тим місцем", – додав Ткаченко. 

За його словами, міністерство підтримує процес декомунізації і створив раду експертів із декомунізації та дерусифікації, проте МКІП не може наказувати закладам культури, що їм робити.

"Треба діяти відповідно до закону і не забувати, що ми толерантна європейська держава, а тому відмова від радянської спадщини має відбуватися прозоро з обговоренням експертів та з урахуванням нюансів регіонів", — зазначив міністр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua