• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Український інститут майбутнього пояснив, у чому небезпека бажання 76% українців вважати себе щасливими

Бажання 76% українців у сьогоднішніх умовах вважати себе щасливими можна пояснити прагненням втекти від реальності

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / dsnews.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів під час презентації дослідження "Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України" виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Дослідження проводив Український інститут майбутнього спільно з соціологічною компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України. Соціологи запитували в українців, чи вважають вони себе щасливими. Три чверті, 76%, погодилися — або повністю, або частково.

"У принципі, це багато в чому не корелює, не відповідає тим розмовам, які ми чуємо з телевізора, з речами, які ми бачимо зокрема у побуті. Вочевидь, відповідь на питання, чому три чверті українців вважають себе щасливими, дещо парадоксальна. Зараз ми проходимо одну з найбільших точок апатії у суспільстві. Українці хочуть відчувати себе щасливими, бо є бажання абстрагуватися від усіх проблем – війни, майбутнього підняття тарифів, не дуже високих, м’яко кажучи, зарплат і пенсій, від того, що економіка не розвивається, багато в чому — абстрагуватися від майбутнього", — вважає Вадим Денисенко.

На його думку, в тому, що така кількість людей вважає себе щасливими, з одного боку, є великий плюс. Але водночас це несе й загрозу.

"Оця зашкальна цифра, 76%, насправді, стоїть як колос на глиняних ногах. Бо підґрунтя для щастя ми шукаємо у втечі від реальності, і це є величезна проблема", — зазначив виконавчий директор УІМ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua