• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Денісова повідомила про погіршення стану здоровʼя українського політвʼязня Приходька

Стан здоровʼя незаконно засудженого українця з Криму Олега Приходька, якого засудили за сфабрикованою справою до 5 років позбавлення волі – погіршується. При цьому керівництво російського СІЗО не надає належної медичної допомоги

Олег Приходько
Олег Приходько
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні омбудсмена Людмили Денісової в Facebook, передає "ДС".

"Він скаржиться на загострення хронічних хвороб та постійний біль у нижніх кінцівках, що супроводжується їх набряками, які не зникають близько місяця. Бездіяльність з боку працівників слідчого ізолятора №1 м. Ростова-на-Дону, а саме ненадання належної медичної допомоги, може призвести до безповоротної втрати здоров’я", — написала вона.

Омбудсмен підкреслила, що такі дії стосовно Приходька є порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з увʼязненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН та розцінюються як катування, чи нелюдське або таке, що принижує її гідність, поводження.

Також Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою провести повне медичне обстеження та надати відповідний комплекс лікування Приходьку.

☝Стан здоров'я нашого співгромадянина Олега Приходька, якого нещодавно незаконно засудили за сфабрикованою справою до 5...

Posted by Людмила Денісова on Friday, April 9, 2021

Нагадаємо, Олег Приходько був затриманий 10 жовтня 2019 року на кримському півострові. Його підозрюють у підготовці теракту в Криму. У його гаражі правоохоронці виявили вибухівку. У "суді" він заявив, що йому підкинули вибухівку співробітники ФСБ.

Ростовський Південний окружний військовий суд почав розгляд справи по суті у червні 2020 року. 3 березня суд виніс вирок Приходьку — його засудили до пʼяти років колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити незаконно засудженого українця і висловлює рішучий протест у звʼязку з безпідставним політично мотивованим рішенням суду в російському Ростові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua