• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Денісова зустрілася з "омбудсменкою ДНР": говорили здебільшого про засуджених, ніж про військовополонених (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася сьогодні, 3 грудня на території КПВВ "Новотроїцьке" з представницею так званої "ДНР" в робочій підгрупі з гуманітарних питань в ТКГ Дар’єю Морозовою 

Про це йдеться у повідомленні омбудсмана в Telegram, передає "ДС".

За її словами, вони обговорили питання про передачу 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб.  

"Ці люди були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на Сході країни та перебувають на підконтрольній уряду України території. Домовилися, що необхідні рішення будуть прийняті стороною переговорів, а справи будуть мені передані", — йдеться у повідомленні.

За її словами, позитивно й розглянуто питання щодо передачі для подальшого відбування покарання на підконтрольну уряду України територію 300 засуджених осіб, які з початку військової агресії перебували у місцях позбавлення волі. Однак, це можна буде реалізувати після закінчення пандемії. 

Також було порушено питання щодо продовження процесу звільнення цивільних осіб та військовополонених, які утримуються на тимчасово окупованій території Донецької області. 

"Наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу", — запевнила Денисова.

Крім того, під час зустрічі у результаті перемовин, які тривали понад два роки, було отримано 28 томів кримінальної справи стосовно громадянки України, яка протягом 20 років бореться за підтвердження своєї невинуватості в апеляційних та касаційних інстанціях України. 

"Ця справа вже передана представнику апеляційного суду Донецької області. Вона буде розглянута та, зокрема, будуть проведені необхідні слідчі дії, чим право на справедливий суд та ефективний юридичний захист громадянки України буде дотримано", — підкреслила омбудсман.

Нагадаємо, раніше джерело росЗМІ, близьке до переговорного процесу з російської сторони, заявило, що до Нового року обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО не буде.

Як писала "ДС", 11 листопада глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук на засіданні закликав звільнити до Різдва і Нового року всіх утримуваних осіб на Донбасі.

Представник так званої "ДНР" в Тристоронній контактній групі Дарʼя Морозова заявила, що обмін полоненими на Донбасі не відбудеться до узгодження дорожньої карти реалізації мінських угод в Тристоронній контактній групі. Крім того, таку дорожню карту має схвалити Верховна Рада України.

    Реклама на dsnews.ua