• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Добкін поскаржився в ГБР на Порошенка з-за Томосу

Реклама на dsnews.ua
Одіозний екс-нардеп Михайло Добкін ще в 2019 році звернувся у Державне бюро розслідувань з вимогою відкрити кримінальне провадження проти п'ятого президента України Петра Порошенка за "загострення релігійної ворожнечі"

Відповідну заяву він оприлюднив у своєму Telegram-каналі накануе, 18 червня, передає "ДС".

"Отсиди за томос, Петя", - коротко прокоментував Добкін.

На його думку, екс-президент використовував Томос про автокефалію Православної церкви України для отримання політичних дивідендів у президентській гонці 2019 року. Добкін вважає, що Порошенко нібито "розігрівав почуття міжконфесійної нетерпимості і підбурював до ворожнечі".

У заяві також сказано, що "втручання Порошенко в справи церкви" можна кваліфікувати за статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного або на захоплення державної влади), 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Раніше сам Петро Порошенко повідомив, що проти нього відкрито кримінальну виробництво за "розпалювання релігійної ворожнечі" у зв'язку з отриманням Православною церквою України Томосу про автокефалію.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в храмі Святої Софії (Софії Київської) пройшов Об'єднавчий собор українських православних церков, під час якого було прийнято рішення про створення Православної Церкви України (ПЦУ), а також обраний її предстоятель - митрополит Київський Епіфаній (Думенко).

В Об'єднавчому соборі взяли участь також митрополити Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) та Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка). 17 грудня синод УПЦ МП прийняв рішення відсторонити їх від богослужінь. У той же час патріарх Константинопольський Варфоломій заявив, що митрополити Симеон і Олександр тепер відносяться до Вселенського патріархату.

27 грудня 2018 року набув чинності закон, що зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши належність до Російської православної церкви. Таким чином, вона повинна називатися Руська православна церква в Україні.

6 січня 2019 року Вселенський патріархат надав Томос про автокефалію Православної церкви України, а 9 січня Томос підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату.

31 січня в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкованості релігійними громадами, тобто про право громади перейти в ту чи іншу церкву.

    Реклама на dsnews.ua