• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

ДПСУ знайшли картину голландського художника, яку розшукував Інтерпол

Житомирські прикордонники разом з польськими колегами знайшли раніше зниклу безвісти картину "Еліезер і Ребекка біля колодязя". Її намагався продати українець, що виїхав до Польщі

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Державній прикордонній службі України, передає "ДС".

Картина голландського художника Яна Лінсена "Еліезер і Ребекка біля колодязя" була створена у 1629 році. До 2005 році вона зберігалася у Вестфрісському музеї в Нідерландах, допоки її не викрали.

"Дана картина виняткової цінності. Вона багато років перебувала в розшуку Інтерполу, адже 9 січня 2005 року була викрадена із голландського Вестфрісського музею. Тоді загалом зникли 24 картини, а також 70 срібних експонатів. Багато з них досі вважаються зниклими безвісти", – розповідають у прикордонній службі.

У ДПСУ зазначили, що нещодавно виявилося, що продати полотно намагався громадянин України. Чоловік виїхав до Республіки Польща, але продовжував шукати клієнтів і в Україні. Прикордонники отримали та перевірили відомості про діяльність продавця. Підтвердивши спроби продажу картини, повідомили про незаконні дії прикордонниками Республіки Польща.

Об'єднавшись з польськими колегами та представниками нідерландського посольства вони змогли вилучити картину в чоловіка.

Наразі йому обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту та висунули звинувачення. Далі розслідування вестиме окружна прокуратора Кракова у Польщі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua