• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Дубілет готує кілька варіантів нового герба України різного ступеня сміливості

Реклама на dsnews.ua

Колишній міністр Кабінету міністрів, співзасновник Монобанку Дмитро Дубілет візьме участь в конкурсі на найкращий ескіз великого Державного Герба України

Про це Дубілет заявив на своїй сторінці в Facebook, інформує "ДС".

"В Україні запущено конкурс на найкращий ескіз Великого Герба України. Ми разом з креативним агентством Banda приймаємо в ньому участь … Чому я вирішив взяти участь в конкурсі? Річ у тому, що геральдика — моя давня пристрасть. У мене є свій телеграм-канал "прапори з Дмитром Дубілетом". Також я пишу книгу про прапори, яку розраховую видати наступного року", — написав Дубілет.

Ексміністр вважає, що "дійсно крутим гербом Україна могла б голосно заявити про себе на весь світ".

"Геральдика — дуже традиційна наука. Безумовно, герб повинен бути виконаний в досить суворих рамках, які нею задаються. До того ж в Конституції за нього вже визначені деякі елементи. Але, з іншого боку, навіть в цих суворих рамках ми могли б показати в нашому гербі, що Україна — класна сучасна цифрова держава. З цього приводу ми опрацьовуємо декілька ідей різного ступеня сміливості. Цими ідеями поки ділитися не буду, але якщо якісь з них будуть реалізовані, про Україну писатимуть всі світові ЗМІ ", — вважає він.

Дубілет також запросив фахівців з геральдики приєднатися до його робочій групі.

Як відомо, в Конституції України передбачено два герба — Малий і Великий. Малий герб — це тризуб. Великий Герб досі не затверджений. 25 серпня Верховна Рада прийняла проєкт постанови №3994, згідно з яким уряду доручено провести конкурс на найкращий ескіз великого Державного Герба України.

До 1 листопада має пройти всебічне громадське обговорення ескізу великого Державного Герба України, а до 1 грудня — визначено переможця, чия робота буде представлена на розгляд Верховної Ради.

    Реклама на dsnews.ua