• USD 40.4
 • EUR 43.2
 • GBP 51.1
Спецпроєкти

Експерти Promocodius розповіли, як змінюється модель використання промокодів на купівлю одягу та взуття в сезони найбільших розпродажів

Одягу та взуття багато не буває, тому саме в цих категоріях спостерігається найбільший відсоток спонтанних покупок в останні дні сезонів. Сезонні розпродажі сприймаються покупцями як можливість тільки "тут і зараз" купити різноманітні товари за половину, третину, а то і чверть ціни

Реклама на dsnews.ua

Зазвичай покупець приходить в магазин з чітким запитом та купує те, що йому справді потрібно і відповідає критеріям пошуку. Але під час розпродажу чимало людей передивляються списки пропозицій і товарів "про всяк випадок", а потім купують те, що продається з найбільшою вигодою. Тобто фокус уваги максимально зміщується саме на розмір знижки.

Менеджер проєкту Promocodius Аліса Склярова зазначає: "Згідно зі статистикою використання промокодів у період розпродажів, навіть за умови пошуку конкретної позиції, великий відсоток покупців вибирає не те, що найбільше подобається, не те, що коштує дешевше, а те, що можна придбати з більшою знижкою.

За схожою логікою відбувається і вибір продавця – користувачі відвідують магазини, що вказують найбільші цифри вигоди в тексті чи зображенні рекламної пропозиції. Так, значно частіше використовують промокоди на знижки в 60-65%, інколи ігноруючи той факт, що в іншому магазині вибраний товар зі знижкою 40-45% коштуватиме менше через більш вигідну початкову ціну".

Як використовують промокоди під час розпродажів

Розпродажі створюють у покупця уявлення, що вигідна пропозиція діє лише тут і зараз, а вибір товару обмежений і постійно зменшується. Тому під час сейлів частіше, ніж зазвичай, покупки здійснюються під впливом емоцій і бажання встигнути знайти кращі пропозиції. Деякі покупці роблять замовлення, аби отримати задоволення від самого факту економії та купити якнайбільше, витративши якнайменше.

Основні тенденції використання промокодів та здійснення покупок:

 1.  Пожвавлення продажів на початку та в кінці періоду дії знижок – під час сезонних розпродажів 30-35% промокодів на вигідну купівлю одягу та взуття використовують саме в перші й останні дні акцій.
 2.  Пошук найнижчої ціни – близько половини покупців вибирають товар з найбільшою знижкою серед кількох, що відповідають критеріям пошуку. Так, наприклад, під час вибору між двома моделями одягу, які відрізняються відтінком чи принтом, незначними деталями, 65% покупців замовляють ту, де більше знижка. Тому для продавців сезонні розпродажі одягу й взуття – прекрасна можливість реалізувати неходовий товар.
 3.  Бажання придбати більше – особливо яскраво тенденція помітна в продажах дитячого одягу, жіночих та чоловічих повсякденних речей, білизни й інших позицій, які доводиться купувати регулярно. Під час сезонних розпродажів на 20-25% частіше використовують промокоди на набори шкарпеток/білизни, близько 50% користуються акціями "1+1=3", знижками на другий/третій товар в чеку та ін.
 4.  Спонтанна покупка додаткових речей – інколи знижка від 60% стає вирішальним аргументом "за" замовлення товару, який за повну ціну покупець, можливо, не купив би. Але можливість придбати чергові джинси чи кросівки за третину від початкової вартості здається дуже вигідним вкладенням коштів.
 5.  Вибір брендових товарів – особливо якщо в звичайному житті шансів придбати їх немає і сам факт можливості стати володарем взуття чи одягу відомого бренду за "копійки" стає визначальним аргументом. Зазвичай це необдумані покупки речей, які не вписуються в гардероб, не відповідають способу життя і потім просто пиляться в шафі.

Вплив розміру знижки на вибір товарів

Більшість покупців від сезонних розпродажів одягу та взуття чекають знижок від 40-50%. Саме в періоди найбільших сейлів клієнти мають змогу суттєво зекономити на оновленні гардеробу. Ті, хто вміє контролювати власні емоції та імпульси, розумно підходячи до шопінгу, використовують промокоди для замовлення речей, які їм справді подобаються і принесуть користь. 

Варто зазначити, що до розпродажів "доходять" не всі моделі та розміри, але зазвичай базовий одяг і взуття (а часом навіть деякі ексклюзивні позиції) в перші дні сейлів ще є в наявності. І покупці мають змогу купити вибраний товар значно дешевше початкової ціни. 

Які промокоди найчастіше використовують:

 • До 25% – такі пропозиції є актуальними протягом сезону, а під час фінальних розпродажів шукають більш приємні акції, тому промокоди на знижки 15-20% під час купівлі одягу та взуття застосовують рідше за інші.
 • Від 35% до 60% – приблизно 30% використаних промокодів припадає на дану категорію.
 • 65-70% і вище – більше половини покупців, що роблять замовлення під час сезонних розпродажів, шукають найбільші знижки і з радістю користуються ними.

Сезонні розпродажі – гарна можливість для рітейлерів збільшити дохід і позбутися залишків товарів, привернути увагу нових або підвищити лояльність постійних клієнтів. Для покупців же шопінг в періоди великих знижок може стати гарним способом економії за умови раціонального та свідомого підходу до купівлі речей.

PromoCodius – це онлайн-платформа, яка пропонує актуальні купони, промокоди та знижки для тисяч відомих брендів. Заснована у 2016 році. Працює в Україні, Чехії, Польщі, Словаччині, Румунії, Швеції, Данії, Фінляндії, Норвегії, Іспанії, Мексиці, США, Туреччині.

  Реклама на dsnews.ua