• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Експерти "Головної теми" пояснили, як не втратити робоче місце під час карантину

Втратити роботу під час карантину українці бояться не менше, ніж захворіти. Тож як зберегти своє робоче місце та зарплату в часи коронакризи? В студії суспільно-резонансного проєкту "Головна тема" з Оленою Кот на каналі "Україна" експерти дали відповіді на гострі питання, що непокоять тих українців, які наразі з роботою — про те, як працювати на карантині, як не залишитися без оплати та чи можна зараз законно не ходити на роботу

Олена Кот, "Головна тема"
Олена Кот, "Головна тема"
Реклама на dsnews.ua

Якщо людина здорова, але через наслідки карантину такі як, наприклад, закриті садочки\школи, належність до групи ризику, відмовляється ходити на роботу, то, за словами голови Громадської організації "Трудові ініціативи" Георгія Сандула, щоб зберегти робоче місце, їй доведеться надати працедавцю документальне підтвердження того, чому вона не може прийти на роботу.

"Якщо в людини є об’єктивні побоювання, що виконання її роботи становить небезпеку для неї або для оточуючих, вона за законом "Про охорону праці" в принципі може відмовитися від її виконання. Але це все треба документувати. Тобто — "в мене є підтвердження того, що я за поважною причиною не прийшов на роботу". Тому що в іншому разі звільнять за прогул через відсутність без поважної причини", — пояснив Георгій Сандул.

Якщо ж підприємство потрапляє в червону зону та зачиняється, то, як розказав радник конфедерації роботодавців України Родіон Колишко, працівники мають отримувати дві третини окладу за час простою.

"Згідно з Кодексом законів про працю, якщо йде мова про вимушений простій не з вини роботодавця, то зарплата платиться в обсязі дві третини від окладу", — зазначив Родіон Колишко.

У випадку, якщо працівника змушують виходити на роботу в регіоні червоної зони, він також не має права без поважної причини не прийти на роботу. В інакшому разі з’явиться ризик звільнення через прогул.

"Просто не прийти на роботу – це вже буде порушення трудової дисципліни – звільнять. Просто в довільній формі, будь-яким чином, треба фіксувати, що саме є неможливість виходу на роботу і в нас є об’єктивні побоювання захворіти", — розповів Георгій Сандул.

Дивіться програму "Головна тема" щосуботи о 20:00 на каналі "Україна".

    Реклама на dsnews.ua