• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Фахівці припустили, що вакцинуватися від коронавірусу доведеться щорічно

Реклама на dsnews.ua

Коронавірус цілком може стати сезонною вірусною інфекцією, побоюються експерти. Втім, на їхню думку, тривалість ефекту вакцини від COVID-19 буде не менш як рік

Про це заявив лікар-епідеміолог Андрій Александрін, інформує "ДС".

Він нагадав, що коронавірус SARS-CoV-2 — це вірус, що містить РНК, і він досить швидко мутує. Це ускладнює завдання з вакцинацією.

"Наприклад, від грипу щорічно роблять вакцину для тої чи іншої півкулі, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоровʼя. Можу припустити, що, швидше за все, доведеться робити вакцини на ті штами SARS-CoV-2, які будуть циркулювати. Це буде все ускладнювати", — сказав епідеміолог в коментарі "РБК-Україна".

Також аналогію з вірусом грипу проводить завідувач кафедри епідеміології НМУ ім. Богомольця Ірина Колеснікова. Вона вважає, що для COVID-19 доведеться щорічно змінювати склад вакцини і заново щепитися.

"Надії на вакцину, звичайно ж, великі. Ті дослідження, які вже завершені, показують, що вона ефективна. Але більше даних буде, коли будуть щеплені набагато більше людей — ми називаємо це постмаркетингове дослідження. Наприклад, вакцина від грипу досить ефективна, вона захищає від захворювання. А навіть якщо людина захворіла, то сам перебіг набагато легше", — пояснила професор.

Своєю чергою директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України, доктор біологічних наук Сергій Комісаренко вважає, що мутації, які зараз відбуваються в коронавірусі, відіграють важливу роль у звʼязування вірусу з клітинами-мішенями людини. Проти таких мутацій і буде направлено більшість вакцин.

"Тому я вважаю, і так вважає більшість учених, що ті вакцини, що створюються зараз, все ж будуть працювати не менше одного року", — сказав Комісаренко.

Нагадаємо, на початку жовтня Володимир Зеленський заявив, що Україна має намір дочекатися європейської вакцини від коронавірусу, не беручи до уваги висловлювання президента РФ Володимира Путіна про готовність надати Києву російську "вакцину" "Спутник V". Своєю чергою очільник МОЗ Максим Степанов взагалі розкритикував ідею закупки російської "вакцини" від коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua