• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Головний санлікар назвав "термін придатності" сертифікату вакцинації проти COVID-19

У сертифіката вакцинації проти COVID-19 є свій "термін придатності", наразі — рік

У сертифіката вакцинації проти COVID-19 є свій "термін придатності"
У сертифіката вакцинації проти COVID-19 є свій "термін придатності" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтервʼю "ТСН", передає "ДС".

Під час програми Кузіна запитали, чи "вічні" сертифікати вакцинації.

"На термін дії. У кожного документа він є. Якщо говорити про вакцину, зараз йдеться про те, що це рік. Якщо ми говоримо про факт одужання людини від COVID-19 — це пів року, ПЛР-тест — це 72 години. Якщо говорити не про термін дії, а про саме явище, то коронавірус з нами ще мінімум на півтора року", — сказав він.

Головний санлікар вважає, що недостатньо сформувати адекватний прошарок вакцинованих людей або колективний імунітет на рівні країни.

"Такий рівень імунітету має бути сформований на рівні світу. Лише тоді ми можемо казати, що ця інфекційна хвороба йде на спад чи переходить в якийсь інший формат. Тому, я не думаю, що ми розпрощаємося з цим до кінця 2022 року. І нам вже треба потроху звикати і до масок, і до того, що ми маємо дотримуватися соціальної дистанції, частіше мити руки… Це допомагає запобігати й іншим інфекційним хворобам", — заявив Ігор Кузін.

Як писала "ДС", влада Угорщини відкрила пункти вакцинації для мешканців прикордонних регіонів країн, які межують з нею, зокрема — Закарпатської області України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua